שתף קטע נבחר

ח"כים מקדימה התכנסו בלי רה"מ ודנו בעתיד י-ם

בזמן שראש הממשלה נמצא בביקור רשמי ביפן, חברי הכנסת של סיעת קדימה ניצלו את ההזדמנות כדי "לחשק" את המשא ומתן המדיני. הח"כים הביעו התנגדות לקיום מו"מ על ירושלים. שנלר: "קדימה זה לא ז'נבה וגם לא מפלגת העבודה"

11 חברי כנסת של סיעת קדימה התכנסו בצהריים (יום ב') בבניין הכנסת כדי לדון במשא ומתן המדיני ובחששם מפני שיחות עם הפלסטינים על סוגיית ירושלים. רוב המשתתפים בישיבה הביעו התנגדות מוחלטת לחלוקת ירושלים ואף לקיום דיון על עתידה.

 

חברי הכנסת, שכנראה ניצלו את היעדרותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט הנמצא בביקור יפן, כדי לקיים דיון במוסדות המפלגה על "כל שינוי במצע של קדימה". חבר הכנסת יואל חסון אף הציע כי אם ישראל תגיע להסכם מדיני כלשהו עם הפלסטינים - על ראש הממשלה להביא את ההסכם לאישור הציבור באמצעות בחירות או במשאל עם.

 

"מצע קדימה הוא מפת הדרכים שלנו ואסור לסטות ממנו", אמר חסון, "המצע מדבר על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראלית. מי שמדבר אחרת עושה נזק לקדימה". חבר הכנסת דוד טל הוסיף כי "בירושלים אסור לגעת, וויתור בעניינה חורג ממצע קדימה. כשהציבור בחר בנו, הוא לא ידע שאנחנו מתכוונים לוותר בירושלים".

 

חבר הכנסת עתניאל שנלר, שנכח אף הוא בישיבת הסיעה, אמר כי "קדימה זה לא ז'נבה וגם לא מפלגת העבודה. אנחנו באמצע, גם בנושא ירושלים. לא נסכים לאבד את האגן הקדוש. אני מסכים להקמת מדינה פלסטינית, ואני יכול לשקול ויתור על כמה שכונות מבודדות, אבל ירושלים שייכת לעם היהודי". שנלר הציע שכל הסכם בנוגע לירושלים "יובא למשאל עם של העם היהודי כולו".

 

חבר הכנסת זאב אלקין, שהיה מיוזמי הדיון, אמר אף הוא כי "מי שיוצא מנקודה שונה מהמצע של קדימה, עושה נזק למפלגה. אני מתנגד לדיבור על סוגיות הליבה לפני שנגמר הטרור. ירושלים היא לא נושא טקטי ולא נושא פרוצדוראלי".

 

הדיון של חברי סיעת קדימה התקיים בעקבות התבטאותה האחרונה של שרת החוץ, ציפי לבני. השרה אמרה בשבוע שעבר כי במסגרת המשא ומתן עם הפלסטינים, כל הנושאים "נמצאים על השולחן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
שנלר. אמצע
צילום: אלי אלגרט
חסון. משאל עם
צילום: חיים צח
אלקין. נזק למפלגה
אולמרט. נעדר
צילום: משה מילנר, לע"מ
לבני. עוררה סערה
צילום: איי פי
מומלצים