שתף קטע נבחר

עציר הגיע חבול לביהמ"ש; המשטרה: "הוא נפל"

תושב שכם נעצר בחשד כי שדד שוטר שלא היה בתפקיד. היום הוא הובא לדיון בבית משפט השלום בנתניה, כשהוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו. אחד הנוכחים בדיון אמר: "ממש קרעו לו את הצורה". אולם המשטרה מתעקשת כי אינה אחראית לפציעתו

כל מי שהגיע היום (ב') לאולם המעצרים בבית משפט השלום בנתניה לא יכול היה להתעלם ממראה פניו החבולות של חשוד בשוד. המשטרה טענה בדיון כי העצור "נפל על אבן", אולם השופטת הורתה למשטרה לתעד את החבלות ולסייע לחשוד להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים.

 

מאהר אבו-גיש (26) משכם נעצר אמש בחשד למעורבות בשני מקרי שוד. אחד המקרים ארע בחוף הים בנתניה, שם שדד החשוד ביחד עם חברו, אדם שישב ברכב חונה. השודדים, שאיימו על האיש בבקבוק שבור ומכשיר חד, לא ידעו כי הוא שוטר לא בתפקיד. מתנדבי המשמר האזרחי, שבמקרה חלפו במקום, הבחינו באירוע ועצרו את אבו-גיש. חברו הצליח להימלט.


אבו-גיש בבית המשפט (צילום: רענן בן-צור) 

 

היום הובא אבו-גיש לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר. המשטרה ייחסה לו עבירות של שוד מזוין, תקיפת שוטר, איומים וכניסה לישראל בניגוד לחוק. כשהוכנס לאולם הדיונים לא ניתן היה להתעלם מהחבלות הקשות בפניו: פנס כחול בעין, שפתיים נפוחות וסגולות, שריטות על הפנים ועוד. אחד הנוכחים במקום אמר: "ממש קרעו לו את הצורה".

 

עורכת דינו של החשוד, תרצה קינן, פנתה לשופטת דפנה בלטמן-קדראי ודרשה שבית המשפט יבחן את החבלות בפניו. קינן הוסיפה כי אבו-גיש סובל מחבלות גם בשאר חלקי גופו. נציג המשטרה אמר בדיון כי הסיבות לפציעתו של החשוד נמצאות בתיק החקירה וכי השוטרים אינם אחראים לחבלות. לדבריו, החשוד נשאל היכן נחבל והשיב, "אני לא יודע". בתיק החקירה נכתב שהחשוד "נפל על אבן".

 

השופטת בלטמן-קדראי הורתה להאריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים. היא הוסיפה כי "החשוד אכן נחבל בפניו. בנסיבות אלה ראוי לתעד את פגיעותיו ולסייע למבקש בכל הקשור להגשת התלונה למח"ש"

 

דובר משטרת השרון, פקד יצחק שמר, מסר בתגובה: "שוטר שהיה בחוף הים נשדד במהלך הלילה על ידי בני מיעוטים, שהיו חמושים בנשק קר. למזלו, ניידת המשמר האזרחי שהגיעה למקום סייעה לו להבריח את החשודים. במסגרת המרדף נעצר חשוד, לאחר מאבק קשה. התלונות על פציעתו של החשוד הועבר למח"ש", אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-גיש. אי אפשר היה להתעלם
צילום: רענן בן צור
מומלצים