שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למרות השביתה: הסטאז'רים יוכלו להתמחות
  ועדת החוקה אישרה את בקשת לשכת עורכי הדין לאפשר לסטודנטים למשפטים להתמחות, למרות שלא השלימו את חובותיהם האקדמיים בשל שביתת המרצים באוניברסיטאות. ההחלטה התקבלה בדומה לתקנות שאיפשרו למתמחים שלא השלימו חובותיהם בגלל מלחמת לבנון השנייה להירשם בכל זאת

  ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת קבעה הבוקר (ג') כי מחזור המתמחים הקרוב בעריכת דין יוכל להתחיל בהתמחותו בתחילת השבוע הבא, למרות שלא השלים את חובותיו האקדמיים בשל שביתת המרצים באוניברסיטאות. ההחלטה התקבלה לבקשת לשכת עורכי הדין ובהסכמת הסתדרות הסטודנטים - בדומה לתקנות המיוחדות שאפשרו לסטודנטים שלא הספיקו להשלים את חובותיהם בגלל מלחמת לבנון השנייה להירשם להתמחות.

   

  בעקבות כך, יוכלו סטודנטים רבים שנרשמו לסמסטר האחרון בשנת הלימודים האחרונה בפקולטות למשפטים להירשם כמתמחים. זאת, על אף שחוק לשכת עורכי הדין מאפשר למתמחים להירשם רק אם השלימו את חובותיהם לקבלת תעודת בוגר במשפטים למעט שתי בחינות לכל היותר.

   

  לשכת עורכי הדין הסכימה למהלך בתנאי שהמתמחים ישלימו את חובותיהם לפי החוק, עד ל-15 ביולי השנה. סטודנט שלא יעמוד בתנאי הזה התמחותו תופסק.

  המועד החדש נקבע בתיאום עם ראשי הפקולטות למשפטים, על מנת לאפשר למתמחים להשתתף בבחינות סמסטר א' במועדי א' ו-ב'. 

   

  ועדת החוקה ניסתה להאריך את "תקופת החסד" שהוענקה למתמחים עד ל-15 באוגוסט, אולם נתקלה בהתנגדות לשכת עורכי הדין מחשש לשיבוש לוחות הזמנים של מחזורי המתמחים הבאים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנות הסטודנטים (ארכיון)
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים