שתף קטע נבחר

רפא"ל תספק מערכות לחימה לחה"א של הודו וסינגפור

תספק לחילות האוויר של שתי המדינות מערכות טילי אוויר־אוויר המכונות "ספיידר". שתי העסקאות נאמדות במאות מיליוני דולרים

חברת רפא"ל תספק מערכות לחימה אוויריות לחיל האוויר ההודי ולחיל האוויר הסינגפורי - שתי העסקאות נאמדות במאות מיליוני דולרים.

 

החוזים הם לאספקה כמעט מיידית של מערכות טילים המכונות "ספיידר", המשמשות נגד איומים אוויריים שונים, בין היתר נגד מטוסים, מסוקים וכלי טיס בלתי מאוישים בטווח של עד 40 ק"מ. מערכות ההגנה מכילות מערכות פיקוד ובקרה פנימיות הכוללות רדאר והן מסוגלות לשגר טילי פיתון וטילי דרבי. משרד ההגנה ההודי כבר אישר את החוזים והם צפויים להיחתם סופית עוד החודש. בסינגפור מדובר בשלבים ראשונים יותר של הבנות בין הצדדים.

 

בהודו תתבצע אספקת המערכות בשיתוף עם חברת טאטא (TATA Group). זהו שיתוף פעולה משמעותי שני לחברה ביטחונית ישראלית החודש עם תאגיד הענק ההודי (לאחרונה סיכמה התעשייה האווירית עם טאטא על מזכר הבנות להקמת חברה משותפת בהודו).

 

טאטא היא קבוצת החברות הגדולה בהודו ולה 27 חברות־בנות בתחומים שונים כמו מתכת, מחשוב, בנייה, אנרגיה, מלונות, פלדה ומוצרי חקלאות. לתאגיד מחזור מכירות של יותר מ־11 מיליארד דולר בשנה והוא פעיל ביותר מ־85 מדינות בכל העולם.

 

מעבר לסכומי הכסף שאמור החוזה להזרים לקופתה של רפא"ל, הזכייה מהווה התרחבות משמעותית של החברה בתחום ההגנה האווירית. כיום מפתחת החברה, בין היתר, את מערכת שרביט הקסמים - מערכת ליירוט רקטות לטווח בינוני (40-250 ק"מ), פרויקט של מיליארד שקל שהיא מפתחת עם חברת רייתיאון האמריקאית.

 

כמו כן היא מפתחת את מערכת כיפת הברזל, המבוססת על טילים מונחי מכ"ם, המשמשת להגנה מפני קסאמים בגזרה הביטחונית הדרומית של הארץ. אספקת מערכות ההגנה בחו"ל צפויה, כאמור, להרחיב משמעותית את פעילותה של החברה בתחום גם בשוק הבינלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מערכות הגנה להודו וסינגפור
מומלצים