שתף קטע נבחר

א' מבית הנשיא: כופפו את הצדק והאמת

המתלוננת נגד הנשיא השמיני חשה אכזבה רבה מההכשר שנתן בג"ץ לעסקת הטיעון עמו, אך בכל זאת מוצאת נחמה: "בלעדיי, הציבור בישראל לא היה נחשף למעלליו לאורך שנים ארוכות, ונגד נשים רבות", היא אומרת, "אני חשה יום-יום את אהדת הציבור, שיודע את האמת על מה שקרה בבית הנשיא, למרות משחק השקר המשפטי של פרקליטיו"

בעוד שבבית קצב בקריית-מלאכי קיבלו את הבשורה בסיפוק ובאיפוק, בקרבּה של א' מבית הנשיא הרוח סוערת: ה"אור הירוק" שהעניק בג"ץ לעסקת הטיעון עם הנשיא השמיני, משה קצב, הותיר אותה פעורת פה.    

 

"התאכזבתי מכך שעורכי-הדין כופפו את הצדק והאמת", אמרה א', "אני יודעת שבלעדיי, הציבור בישראל לא היה נחשף למעלליו של משה קצב לאורך שנים ארוכות ונגד נשים רבות. אני חשה יום-יום את אהדת הציבור, שיודע את האמת על מה שקרה בבית הנשיא, למרות משחק השקר המשפטי של פרקליטיו".

 

בג"ץ קצב:

 

בעניינה של א' מבית הנשיא, אשר לא נכלל בכתב האישום המתוקן, שררה תמימות דעים בין חמשת השופטים: פה-אחד הם החליטו שלא להתערב בעמדת הפרקליטות ומשרד היועץ המשפטי בעניינה. זאת לעומת תלונתה של א' ממשרד התיירות, שם היו הדעות חלוקות: שלושה שופטים לא מצאו עילה לבטל את הסדר הטיעון, לעומת שניים - בהם הנשיאה דורית ביניש - שסברו אחרת.  

 

עו"ד כנרת בראשי, שמייצגת את א' מבית הנשיא, אמרה היום: "זה יום שחור למערכת המשפט, יום שחור לנו לאזרחים. המהפכה שהייתה בשנים האחרונות, בכל הנוגע לעבירות מין כלפי נשים, ירדה לטמיון - למרות שיש ביקורת מאוד-מאוד קשה על היועץ המשפטי. אני חושבת שהביקורת הייתה צריכה להיות הרבה יותר חריפה על כל ההתנהלות של הפרקליטות באולם במהלך הדיונים כלפי המתלוננות.

 

בראשי הזכירה כי "מדובר בנשיא ישראלי ראשון שהורשע בעבירות מין חמורות, למרות שלכל אורך הדרך הוא אמר 'לא עשיתי, לא ביצעתי ולא היה לי שום קשר' - והוא מוכן להודות בעבירות מין. ההקלה, בגלל שמדובר באיש ציבור, היא בלתי

נסבלת". 

 

ביוני, עם החתימה על הסדר הטיעון, הדהימה א' את הציבור כולו, כשמול המצלמות סיפרה: "אני נכנסת אליו ומנסה לנהל סדר יום רגיל, עוברת על חומר שכולל איומים והוא מתחיל בהערות: 'את מדהימה אותי, חלמתי עלייך בלילה בזמן ששכבתי עם גילה אישתי'. מדובר בבן-אדם שהיה יושב מדי בוקר, מוציא את איבר המין שלו או מנער בו או מנפנף בו, ואומר: 'בואי תשבי, בואי תגעי' ... מנהלות לשכה שם התחלפו חדשות לבקרים, אף אחת לא שרדה את המערכת הקשה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בלעדיי לא הייתם נחשפים"
צילום: ניב קלדרון
קצב. העסקה אושרה
צילום: איי אף פי
מומלצים