שתף קטע נבחר

מדריך: כך תדפיסו פוסטר ענק במדפסת הביתית

זקוקים למודעה ענקית או לפלקט גדול? כך מדפיסים כרזה בכל גודל שרוצים, בעזרת תוכנה חינמית ומדפסת ביתית רגילה

עורכים מסיבה ורוצים לקשט בפלקטים משעשעים? זקוקים למודעה ענקית של "למכירה" או הזמנה? מעוניינים לכסות את כל הקיר באחד מחדרי הבית או בגן הילדים באיורים חינניים? כך תדפיסו במדפסת הביתית פוסטר בכל גודל שתרצו, בעזרת תוכנה חינמית.

 

לעיתים נדרשת לכם הדפסה של דף גדול יותר מיכולת ברירת המחדל של המדפסת הביתית השכיחה, גודל A4. אם זו מודעה גדולה, או פוסטר לחדר, או כל אחת מההצעות שנציג בסוף המדריך. גם אם תנסו להדפיס במקום העבודה (בהנחה שזהו לא בית דפוס), לא תמיד תוכלו למצוא מדפסת ברוחב העולה על גדול הנייר A3.

 

התוכנה החופשית Posteriza תסייע לכם להדפיס בנוחות ובמהירות, פוסטר בכל גודל שתרצו. המסמך הענק שלכם יחולק באופן מתואם לעמודים, אותם תדפיסו בנפרד ותחברו יחד כדי להגיע אל הגודל המלא. התוכנה אינה דורשת התקנה. היא רב-לשונית, כולל עברית וערבית.

 

הוספת טקסט

בלשונית הראשונה "טקסט", תוכלו לבחור, אם אתם רוצים, לכתוב את תוכן המודעה בתוך כמה שדות שמחולקים לפי מבנה שכיח של כותרת, כותרת משנה, תוכן, וכדומה.

 


 

לשונית זו מאפשרת יצירת מודעה במהירות ובנוחות, וכן הוספת טקסטים לתמונה או פוסטר. התוכנה מאפשרת גמישות כמעט מוחלטת בעריכת הטקסטים. כולל גודל, מיקום בשורה, תמיכה בכל סוגי הגופנים, רווח בין השורות, צבעים ועוד.

עם כל שינוי שתעשו, לחצו על הכפור הגדול  "החל", כדי להחיל את השינויים ולראות אותם.

 

אם אתה עומדים להדפיס מסמך מוכן, או פוסטר שאין צורך להוסיף לו טקסט, נקו את תיבת הסימון "עם טקסט".

 

בחירת תמונה

עברו ללשונית "תמונה", מלאו את תיבת הסימון "עם תמונה", וחפשו את התמונה הנדרשת לכם אחרי לחיצה על "פתח תמונה". מלבד האפשרות לסובב את התמונה אופקית ואנכית, תוכלו גם לבחור איזה קטע בתמונה אכן ייראה במסמך הסופי. שחקו במסגרת בחלונית "אזור התמונה", עד שתגיעו לתוצאה הרצויה.

 


 

הוספת מסגרת

בלשונית השלישית, "מסגרת", תוכלו לבחור מסגרת שתקיף את שוליו החיצוניים של המסמך כולו. קיימים שמונה עיצובים בסיסיים, להם תוכלו לתת מילוי בכל צבע שתרצו. אם אין צורך במסגרת, אל תמלאו את תיבת הסימון "עם מסגרת", ועברו ללשונית "גודל".

 


 

קביעת גודל

בלשונית הרביעית, תוכלו לקבוע את גודל המסמך הסופי לפי רוחב וגובה בדפים. מלאו את השדות רוחב וגובה, וחישוב אוטומטי יתבצע לגודל המסמך בסנטימטרים. אם תבחרו "אוטומטי", יחושב הגובה באופן אוטומטי, לפי מה שציינו בשדה הרוחב. כאן גם תגדירו את המדפסת עמה ברצונכם לעבוד.

 


 

  • הערה חשובה: לרוב המדפסות יש מגבלה של שטח מת, לפחות 5 מילימטרים מכל צד בנייר המודפס. תוכלו לבחור שוליים רחבים יותר, אם אינכם בטוחים. האזור הזה יישאר ריק, והתוכנה תתאים מחדש את חלוקת הדפים כדי שכל המסמך יודפס במלואו.

 

באפשרותכם להדפיס מיד את המסמך, ואז להדביק אותו ולתלות. ניתן גם לייצא את הפרויקט אל קובצי Jpeg, אותם תוכלו לקחת להדפסה במקום אחר, או לשלוח בדואר אלקטרוני. האפשרות האחרונה תתבצע מתפריט "כלים".

 

הערות כלליות

כאמור, התוכנה תומכת במרבית סוגי הגופנים, אולם רשימת שמות הפונטים בעברית מוצגת באופן לקוי, עד בלתי-קריא. המשתמש העברי ייאלץ לעשות זמן בניסוי וטעייה עד שימצא את הגופן הרצוי.

 

לדפים המודפסים יש שוליים של כמה מילימטרים. הדבר לא מפריע בעת חיבור הפוסטר ותלייתו. למעשה המסגרות הלבנות מוסיפות פן אמנותי לפוסטר שאינו מפריע לעין לראות את כל הדפים כתמונה אחת. אם בכל זאת אינכם מעוניינים במסגרות הלבנות, תיאלצו לחתוך אותן במספריים או גיליוטינה, או לחילופין לקחת את כל הדפים המודפסים אל בית דפוס, שיעביר את כל הערימה במכונת חיתוך שתרחיק את השוליים באבחה אחת.

 

אם אתם חפצים לשמור את העבודה אחרי השימוש או לתת לקיר האיורים שהדפסתם לחדר הילדים אפשרות להיות רחיץ, קחו את הפוסטר לחנות בה מבצעים לימינציה בסדר הגודל המתאים. אם אין סדר גודל כזה, חלקו את הפוסטר לכמה חלקים.

 

הצעות הגשה

הנה כמה רעיונות לשימוש יצירתי בתוכנה: קישוטי גן וכיתה, מודעות, פוסטר משלכם לסוכה, תפאורה להצגות, קיר-תמונה בחדר ילדים, תמונת מוטיבציה (מכונית חדשה, למשל) בחדר העבודה ומפת העולם - על קיר שלם.

 

Posteriza 

 

נפח הקובץ: 750 ק"ב

ללא צורך בהתקנה

מחיר: חינם

גירסה: 1.1.1

 

להורדה

 

נחמן גרשונוביץ הוא סופר חרדי וחוקר בין-תחומי, באתרו האישי 'ספרא וסייפא ' הוא כותב סיפורים והומור לצד מגוון מתחומי החיים והטכנולוגיה, וגם ממציא טכנו-מיתוסים .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים