שתף קטע נבחר

יפן: אהוד אולמרט במלון; עליזה באי האמנים

מטעמי אבטחה ראש הממשלה כמעט לא יוצא מהמלון שבו הוא שוהה בטוקיו. מנגד, המשלחת הישראלית וגם עליזה אולמרט ניצלו את הזמן הפנוי לסיור במדינה

בעוד שראש הממשלה, אהוד אולמרט, מבלה את רוב זמנו בביקור ביפן בבית המלון, יצאה הלילה (יום ד') רעייתו עליזה לסיור של כמה שעות באי האמנים נאושימה. ביקורה של עליזה אולמרט באי, אליה הצטרפה אשת שגריר ישראל בטוקיו כרמלה בן-שטרית, הוגדר כפרטי.


הפגישה עם קיסר יפן (צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

עליזה אולמרט, אמנית בעיסוקה, ניצלה את היום בו היו עסוק בעלה ראש הממשלה בפגישות עסקיות, עם מאות מבכירי

 המשק ביפן שהגיעו למלונו בטוקיו. משרד החוץ ארגן את ביקורה באי האמנים. עם זאת, את הנסיעה היא ממנה מכספה. עליזה אולמרט טסה לאי האמנים בלוויית אנשי אבטחה ישראלים ויפניים. הביקור באי נמשך כארבע שעות. האי נאושימה ממוקם בים סאטו. 3,600 תושבים - רובם אמנים - גרים על פני שטח של שמונה קמ"ר.

 

גם המשלחת הישראלית לטוקיו מנצלת את השעות הפנויות לבילויים בבירת יפן. כמה שעות לאחר שהמשלחת הגיעה ליפן, היא נלקחה באוטובוסים של השגרירות לסיור תיירות ברחבי טוקיו. במהלך הסיור נערכו עצירות קצרות בנות כחצי שעה כל אחת, במרכזי קניות פופולריים. כמו כן נסעו חלק מחברי הפמליה לשוק הדגים המסורתי בעיר, שבו נמכרים דגי טונה ענקיים.

 

ראש הממשלה מבלה את רוב הזמן במלון, מטעמי אבטחה. הבוקר יצא אולמרט לראשונה בשיירה מאובטחת היטב לארמון הקיסר אקיהיטו. בשעות הערב הוא צפוי לצאת בפעם השנייה מאז הגיע למלון, הפעם ללשכת ראש הממשלה היפני, יסואו פוקודה. מחר צפוי ראש הממשלה לצאת שוב ממלונו, הפעם למפעל המכוניות ניסאן.

 

בית המלון בו מתאכסן ראש הממשלה מכיל כ-1,500 חדרים בשלושה בניינים ובהם מגדל בן כ-40 קומות. למעט ארוחת ערב משותפת עם רעייתו באחת המסעדות המאובטחות היטב של המלון, לא נהנה ראש הממשלה מקסמה של טוקיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עליזה ואהוד אולמרט ביפן
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים