שתף קטע נבחר

קו העימות בת"א: הממשלה תחסל את הגליל והנגב

ראשי רשויות מהצפון הגיעו לאוהל המחאה של תושבי שדרות בכיכר רבין. ראש עיריית מעלות אמר שראש הממשלה מעדיף לבקר ביפן ופריז ולא להיפגש עם ראשי קו העימות. ראש מועצת כפר ורדים הוסיף: "ממשלת ישראל מתרכזת בתל אביב ושכחה שיש נגב ועוטף עזה, ערבה, ערי פיתוח גליל וגולן"

תושבים מקו העימות בצפון הגיעו הבוקר (יום ד') לאוהל המחאה של תושבי שדרות בכיכר רבין בתל-אביב, כדי להזדהות איתם ולמחות נגד הקיצוצים בהטבות המס ליישובי גבול הצפון.

 

יו"ר פורום קו העימות וראש עיריית מעלות-תרשיחא, שלמה בוחבוט, אמר בכיכר: "באנו להראות לעם שיושב בתל-אביב

 שהוא צריך להבין שהגליל והנגב הולכים מידינו. אם ישראל לא תציל אותם, אז אוי ואבוי למדינה. הממשלה היושבת בירושלים החליטה לחסל את הגליל והנגב, עובדה שנורות קטיושות וקסאמים לעבר שדרות ולאף אחד לא איכפת. קיצצו הנחות במס ומענקי איזון לגליל, לכן באנו גם להזדהות עם שדרות וגם לקרוא לתושבי הנגב והגליל להתאחד. אולמרט, במקום להיפגש עם ראשי קו העימות, מעדיף לערוך פגישות ביפן ובפריז".


התזמורת של מעלות בהפגנה (צילום: רונה טל)

 

ראש מועצת כפר ורדים, רון מוסקוביץ', הוסיף: "כאזרחי ישראל, כואב לנו על שדרות ואנחנו מזדהים התושבים. באנו מאזור עימות שסבל עשרות שנים ממתיחות והפגזות. אנו זוכרים את המלחמה שהיתה רק לפני שנתיים. התחושה שלנו שממשלת ישראל מתרכזת בתל אביב ושכחה שיש נגב ועוטף עזה, ערבה, ערי פיתוח גליל וגולן. היא מתרכזת בתחום אחד צר שבו יש אולי את רוב האוכלוסייה, אבל לא את רוב השטח. וזה עלול להתנקם בסוף גם באזרחי מרכז הארץ".

 

מוסקוביץ' סיפר כי ההחלטה לפגוע בהטבות המס, פגעה קשות ביישוב שלו - הנחשב לאמיד בגליל. "היישוב שלנו במצב קשה, המורל נמוך. הממשלה פגעה בהטבות ובאוכלוסיה של המעמד הבינוני. פגעו בתקציבי איזון ובתקציבי חינוך. ביקשנו להיות אזור תעשייה ולא מאשרים לנו ועכשיו מרחפת מעלינו גם גזרת קיצוץ הטבות מס. זה יישוב שהוכיח את עצמו כמושך אוכלוסיה צעירה ומשכילה וצריך לחזק אותנו. עכשיו אנחנו שומעים יותר ויותר קולות של צעירים ביישוב, שמדברים על לעבור למרכז או אפילו לחו"ל".

 

גם ראשי מועצות דרוזיות מהצפון הגיעו להפגנה. ראש מועצת חורפיש, ריכאד חיראדין, סיפר: "אנו באים קודם כל להביע הזדהות ותמיכה עם שדרות, עם המצוקה שלהם, הביטחונית והכלכלית שאנו מכירים כי אנחנו חווים את המצוקה הזו 40 שנה בגבול הצפון. מה שקורה בשדרות זו בושה וחרפה למדינה ולממשלת ישראל. כמו כן אנחנו פה כי המשך המאבק שלנו נגד הגזרות של חמש השנים האחרונות, של קיצוץ מענקי האיזון באופן משמעותי שגרם לקריסת השלטון המקומי בקו העימות. 

 

"אין לנו שום דבר נגד היישובים החדשים שמקבלים הטבות מס, אבל אנחנו לא רוצים שזה יהיה על חשבוננו. הפקרת התושבים שלנו בסופו של דבר תפגע בכל המדינה, גם בתושבי תל אביב וירושלים".

 

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, שבא להזדהות עם תושבי הנגב והגליל, אמר: "מדינת ישראל צריכה נגב חזק וגליל חזק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בוחבוט. לאף אחד לא איכפת
צילום: ניב קלדרון
מומלצים