שתף קטע נבחר

דיון בהצעת החוק להגבלת הפלות: "זה רצח"

מליאת הכנסת קיימה היום דיון ראשון בהצעת החוק של חבר הכנסת נסים זאב מש"ס, להגבלת הפלות משבוע 22 של ההריון: "מה שקורה במדינת ישראל זו הפקרות. רצח עוברים מדי יום". גם יו"ר ש"ס, אלי ישי, נחלץ לעזרתו: "אפילו בצרפת יותר קיצונים מאיתנו". שר המשפטים, דניאל פרידמן, הודיע שהממשלה מתנגדת

ח"כ נסים זאב מש"ס שהגיש את הצעת החוק להגבלת הפלות, שעליה דווח לראשונה ב-ynet, אמר היום (ד') בדיון ראשון שקיימה הכנסת בנושא כי "מה שקורה במדינת ישראל זו הפקרות. רצח עוברים מדי יום". ההצעה תועלה להצבעה בקריאה טרומית כנראה בשבוע הבא.

 

שר המשפטים, דניאל פרידמן, הסביר כי הממשלה מתנגדת להצעת החוק. "שיטות משפט שונות, לרבות המשפט העברי, נוקטות פתרונות שונים לגבי העילות להפסקת הריון. לא מצאנו שיטה משפטית אחרת אשר נוקטת בעמדה המוצעת ואף לא מצאנו נימוקים אחרים המביעים למסקנה שיש לשנות את הוראות החוק, כמוצע בהצעה".

 

ח"כ זאב הסביר את הצעת החוק שלו: "כשעובר הוא בן 22 שבועות זה לא הפלה, זה רצח של עוברים בזדון מלכתחילה. אז מה? העובר לא יכול לזעוק, הוא נמצא ברחם אמו ואין מי שיזעק את הזעקה שלו. לכן, הטענה שיש במניעת הפלה משום התערבות בחופש האישה ובזכויותיה לגבי גופה היא חסרת בסיס. מדובר בהענקת חיים לעובר שניתן להצילו מחוץ לרחם. כשמדובר בהפסקת הריון של עובר שגילו מעל 22 שבועות מתבצעת באופן אכזרי, בדרך של המתתו בתוך הרחם באמצעות זריקה. מוציאים אותו בחתיכות ולפעמים בשלמותו, עם ריסוק איברים ושאיבתם תוך גרימת סבל ועינויים לעובר".

  

זאב הוסיף: "הגיע הזמן שהממשלה הזאת תתעורר, תעשה חשבון נפש, לא כל הצעה היא נגד, לא כל מה שעובדת סוציאלית 'מוכרת' לכם זה הופך להיות עניינו של שר המשפטים שעומד ברומו של עולם. יש פה זעקה, קול דמי אחיך זועקים אליי מן האדמה. העובר בבטן אמו לא יכול לזעוק את הזעקה, אנחנו פה זועקים את הזעקה הזאת. לא אמרתי לאסור הפלות אחרי 10 שבועות, אמרתי 22 שבועות, הרבה יותר מחמיר. כי מה שקורה פה בפועל, מי שמכיר את המערכת הזאת, היא מערכת מופקרת לחלוטין".

  

זאב הסביר כי במדינות אחרות בעולם נהוגים כללים נוקשים יותר בעניין. "מדוע מדינת ישראל צריכה להיות כל כך חשוכה מול אומות העולם, למה? אבל אנחנו קוראים לעצמנו נאורים. אנחנו יותר גרועים מעיוורים".

  

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, אמר בדיון: "רבותיי, אני יודע שאתם מסתכלים כאילו הרב נסים זאב קיצוני. אני מבקש לדבר אל חברי הכנסת באופן גלוי ובאופן אישי. חבריי חברי הכנסת, הרי הילדים שנמצאים ברחם אמם, אין להם פה לדבר. מצפים מאתנו לקצת אומץ וגילוי לב. זה יכול להיראות כמשהו דתי, קיצוני. חברים, לא כך הדבר. היום, במדינות המפותחות בעולם, אם זה צרפת, סקנדינביה, ארצות הברית, גרמניה, הביאו חוק מחמיר יותר אפילו משל חבר הכנסת נסים זאב. אף אחד מאתנו לא חושד, שהצרפתים קיצונים".

 

ישי קרא לח"כים: "אני מציע, לשקול בצורה חיובית את הצעת החוק של חבר הכנסת נסים זאב, הוא נכון, הוא טוב, אל תפחדו שמחר מחרתיים יהיו שוב התקפות בעיתון של מעצבי דעת קהל נגד. אני מאמין שגם שם, אם יבדקו את זה לעומק ובאופן ענייני, גם הם יתמכו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
ח"כ נסים זאב
צילום: זום 77
השר פרידמן. הממשלה מתנגדת
צילום: חיים צח
מומלצים