שתף קטע נבחר

ברק בהלווית דן שומרון: באתי להגיד לך תודה

שר הביטחון הספיד את הרמטכ"ל ה-13, שהלך אתמול לעולמו בגיל 70. "באתי לכאן כשר ביטחון ורמטכ"ל לשעבר, אך בראש ובראשונה כחבר לנשק ואחד ממיליוני אזרחי ישראל שמבקשים לומר תודה לחייל, למפקד ולרמטכ"ל", אמר השר ברק

הרמטכ"ל ה-13 של צה"ל, רב אלוף במיל' דן שומרון הובא היום (ד') למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. מאות בני אדם ליוו אותו בדרכו האחרונה.

 

ראשי מערכת הביטחון, אנשי ציבור, קרובי משפחה וחיילים ששירתו תחת שומרון, הגיעו לבית העלמין כדי לחלוק כבוד אחרון - לאיש שנפטר אתמול בגיל 70. בין המשתתפים בהלוויה - נשיא המדינה שמעון פרס, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל גבי אשכנזי. שישה אלופי צה"ל נשאו את ארונו של שומרון אל חלקת הקבר.


דרכו האחרונה (צילום: ירון ברנר)

 

שר הביטחון, אהוד ברק, נשא דברים בשם ממשלת ישראל. "באתי לכאן כשר ביטחון ורמטכ"ל לשעבר, אך בראש ובראשונה כחבר לנשק ואחד ממיליוני אזרחי ישראל שמבקשים לומר תודה לחייל, למפקד ולרמטכ"ל ה-13 דן שומרון,

מי שהוביל חיילים לקרב וגייסות למלחמה".

 

ברק הוסיף כי "ההיסטוריה תדע להכיר ולהוקיר את מפעלו של שומרון שהלך בראש הלוחמים בפעולות התגמול, שהיה שותף למהלך האחרון בחזית המצרית, שלא עייף ממלחמת ההתשה, שבלם בגופו את נחשולי הטנקים והחיילים המצרים במלחמת יום הכיפורים ושהוביל את חייליו במבצע אנטבה שהנחיל תהילת נצח לצה"ל ולמדינה. הוא היה מהמפקדים היותר נועזים, יותר שקולים של צה"ל, עיצב את דמותו של הצבא ואת הזרוע הארוכה של ישראל. הוא הנהיג את צה"ל באינתיפאדה ובמלחמת המפרץ , בהן הוכיח קור רוח. את התחקיר הנוקב על המטה הכללי שכתב אחרי מלחמת לבנון השניה ראוי שנפנים כולנו".

 

בנימה אישית אמר שר הביטחון: אני נפרד מחבר לדרך ארוכה, מי שהורי והוריו קראו לו בשפתם ה'מנטש'. ראיתיו מקרוב בשעות צער ומבחן, ברגעים הגדולים והקשים, עקשן היה דן, בחתירה לנצחון והשגתו".

 

חבר קיבוץ אשדות יעקב בו גדל שומרון, אריק ראובני, נשא דברים בשם חברי הקיבוץ - דברים אותם כתבה הזמרת שרהל'ה שרון, המתגוררת במקום: "דני נולד וגדל בקיבוץ אשדות יעקב שבעמק הירדן , בעיניו הכחולות ראיתי את הכנרת, בזקיפות קומתו הבחנתי בעצי הדקל, חזק, בטוח בעמדתו, לפעמים חשבתי שכתבו עליך את השורה 'שנה טובה לדוד גיבור אשר על המשמרת'. צנחן היה דני, 'שייפתח עליי שייפתח', עתה חופת המצנח הלבנה נסגרה ועוטפת אותך כתכריך הנצח, אנו רוצים לומר לך תודה ולהצדיע לך מתוך אהבה של בית. 'מהן המילים אם לא שתיקה?' והשקט שרעם בלבך שקט עתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון והרמטכ"ל
צילום: ירון ברנר
הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ (מימין)
צילום: ירון ברנר
דן שומרון ז"ל. הובא למנוחות
צילום: דובר צה"ל
מומלצים