שתף קטע נבחר

מחאת הנשים: "אבד האמון במערכת המשפט"

מאות בני אדם יצאו לרחובות תל-אביב במחאה על אישור עסקת הטיעון עם הנשיא לשעבר, משה קצב. המפגינים קראו לביטול עסקת הטיעון והביעו חוסר אמון במערכת המשפט. "הביטחון של הנשים התערער כתוצאה מההחלטה", אמרה אחת המפגינות

מחאת ארגוני הנשים מתחדשת ביתר שאת. מאות בני אדם, ביניהם נשים רבות, צעדו הערב (יום ד') מכיכר רבין לבניין פרקליטות מחוז תל-אביב, במחאה על החלטת בג"ץ לאשר את עסקת הטיעון שנחתמה עם נשיא המדינה לשעבר, משה קצב.

 

בצעדה שאורגנה על-ידי 14 ארגוני נשים, נשאו המפגינות והמפגינים שלטים בגנות פרקליטות המדינה, כגון "הפרקליטות = הקצב של המדינה", "עבירה מינית - תופעה חברתית", ו-"קלון עכשיו - אין מצב לעסקת קצב". בסיום הצעדה נערכה הפגנת מחאה מול פרקליטות מחוז תל-אביב.

 

 

מרים שלר, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בתל-אביב, סיפרה בשיחה עם ynet כי ביומיים שלאחר אישור עיסקת הטיעון גדל מספר הפונות לבקשת סיוע: "יש עלייה בפניות והרבה מאוד נפגעות מתקשרות ומביעות חוסר אמון במערכת המשפט. הן שואלות מה זה אומר עבורן. גם בימים הקשים האלו, חשוב לי להדגיש כי אנחנו תמיד נהיה אוזן קשבת".

 

יהל אס-קורלנדר מארגון "אשה לאשה", סיפרה על תחושותיה לאחר אישור עיסקת הטיעון עם קצב: "אני נמצאת כאן תחת שני כובעים, גם כאקטיביסטית וגם כנפגעת מעשה מגונה", אמרה, "כעת אני בדילמה מאוד קשה - האם להמליץ לנשים אחרות שנפגעו מתקיפה מינית להתלונן, לאחר שאבד האמון במערכת המשפט?". לדבריה, הביטחון של כל הנשים בישראל התערער כתוצאה מהחלטת בג"ץ. 

 

אתמול הודיעה הפרקליטות כי תדרוש להטיל קלון על קצב, עם הגשת כתב האישום לבית משפט השלום בירושלים מחר. שדולת הנשים פנתה יחד עם התנועה לאיכות השלטון ועמותת "קולך" ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה לעכב את הגשת כתב האישום, על-מנת שניתן יהיה להגיש בקשה לדיון נוסף בבג"ץ, בהרכב מורחב. ואולם, הוא לא יעכב עוד את הגשת כתב האישום המתוקן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת ארגוני הנשים, היום
צילום: דנה קופל
יהיה קלון? קצב
צילום: איי אף פי
מומלצים