שתף קטע נבחר

מופז שוב תוקף: "אנחנו מתמהמהים"

שר התחבורה נאם בכנס באוניברסיטת תל-אביב, ומתח ביקורת על הממשלה בראשות אולמרט: "אנחנו לא יכולים להמשיך במדיניות הזו, לא ייתכן שהטרור מכתיב את סדר היום". לאחר עוד יום של ירי על שדרות וסביבתה דרש אלי ישי כינוס קבינט דחוף

בעוד ראש הממשלה אהוד אולמרט מסיים את ביקורו הרשמי ביפן, שר התחבורה, שאול מופז, שב ומותח ביקורת על ממשלתו. "אנחנו לא יכולים להמשיך במדיניות הזאת, אנחנו מתמהמהים בהגדרת יעדים חדשים", אמר היום (ה') מופז במסגרת יום עיון של המרכז להעצמת האזרח, שנערך באוניברסיטת תל-אביב.

 

מלחמה בדרום

 

"המציאות בשדרות בלתי נסבלת, ואני אומר זאת כאיש ביטחון", הוסיף השר מקדימה - שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר. "אנחנו לא יכולים לעבור על סדר היום על חמישים קסאמים ביממה אחת, הרוג ומערכות שלמות משותקות. לא ייתכן שהטרור מכתיב את סדר היום, במקום שהמדיניות שלנו תכתיב את סדר היום. היינו צריכים לשנות את המדיניות ביוני 2007, כשהחמאס השתלט על רצועת עזה ויצר שם ישות עויינת".

 

במקביל לדברי מופז, גם חלקים אחרים בקואליציה מבקשים לפעול לאור המצב בדרום. יו"ר ש"ס וסגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, דרש כינוס קבינט דחוף בעקבות ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, ואמר: "'מדובר בעליית מדרגה שאסור להתעלם ממנה. נכון לקיים דיון מעמיק ולהציג חלופות שונות''.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה נרשמת מתיחות בין אולמרט למופז, כשברקע ספקולציות על התמודדות שר התחבורה על הנהגת קדימה. שבועיים לפני פרסום דו"ח וינוגרד מתח מופז ביקורת נוקבת על הנהגת המדינה בראשותו אולמרט, וטען כי ניהול המלחמה היה "מבולבל". הדברים פורסמו לראשונה ב-ynet. מקורבי אולמרט השיבו אז: "הצבא עסוק כבר יותר משנה בתיקון המחדלים שמופז אחראי להם כשר ביטחון וכרמטכ"ל". 

 

"לחברי כנסת אין מספיק שיקול דעת ואחריות"

בכנס, שכותרתו "הכנסת בעין הציבור הישראלי: יוקרתה ומעמדה", דיבר שר התחבורה גם על הבעיות בפרלמנט הישראלי. "אחת הבעיות היא שאינטרסים אישיים ומפלגתיים גוברים על אינטרסים של המדינה. התחושה שלי היא שעבודת הכנסת זה ג'ונגל של חקיקה.

 

"יש תחרות בלתי מתקבלת על הדעת על היקף החוקים שמנסים ח"כים להעביר", הסביר מופז. "חלק מהם באים להתערב בעבודת השרים. לפני שהספקת להשלים עבודת מטה או תהליך של יישום מדיניות,

 כבר חבר כנסת אורב כדי להעביר חקיקה לפני שנגמרה הבחינה של העניין. צריך להיות יותר שיקול דעת ואחריות".

 

לגבי נושא היציבות השלטונית המעורערת, אמר מופז כי "זהו החולי המרכזי בשיטת השלטון בישראל", והוסיף: "אי אפשר לנהל מדינה כשחרב הזמן עומדת לפתחך ואתה יודע ששר לא יפעל יותר משנה וחצי-שנתיים. קבועי זמן כאלה לא מספיקים להשגת יעדים ומימוש חזון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. "היינו צריכים לשנות מדיניות ביוני"
צילום: עופר עמרם
אולמרט ביפן. לא שקט בבית
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים