שתף קטע נבחר

פרס בספיר: עזה צריכה לבחור בין שלום למלחמה

הנשיא, שמעון פרס, שינה את סדר יומו וטס למכללה הדרומית מבית שאן שבצפון. לסגל האקדמי ולסטודנטים שספגו אתמול פגיעה קטלנית אמר: "ספיר בעד שלום ופיתוח, ועזה חייבת להחליט כיצד היא רוצה לחיות - בשלום או כקרבן של מלחמה"

נשיא המדינה, שמעון פרס, ביקר היום (ה') במכללת ספיר ונפגש עם חברי הסגל האקדמי והסטודנטים וכן עם ראשי מועצות מאזור שדרות ועוטף עזה. פרס שינה את סדר יומו והחליט לטוס מבית שאן היישר אל מכללת ספיר, יחד עם שרת החינוך, יולי תמיר. הנשיא פתח את ביקורו בעמידת דומיה ובהנחת זר בפינת זיכרון לרוני יחיא, שנהרג מפגיעת רקטת קסאם במכללה.

 

בפתח ביקורו אמר פרס למלוויו: "אעשה כל שניתן בקרב מקבלי ההחלטות במדינה, כדי לקדם את התקציבים והתוכניות שאתם מבקשים, כדי להרחיב ולבסס את מכללת ספיר כמרכז אקדמי גדול ומוביל בנגב". לדבריו, "ספיר בעד שלום ופיתוח, ועזה חייבת להחליט כיצד היא רוצה לחיות - בשלום או כקרבן של טרור ומלחמה".

 

הנשיא יצא בקריאה לתושבי רצועת עזה. "לא רק שלא נזוז לשום מקום, אלא נגביר ונתגבר", אמר. פרס התייחס לתוכניות הצבא ואמר, כי הצבא משקיע מאמצים רבים למצוא פיתרון צבאי לקסמים והדגיש כי לצבא ניתן "אור ירוק" לחופש מבצעי מהדרג המדיני.

 

פרס, שביקש לחזק את תושבי האזור, אמר: "אני מצדיע לתושבי שדרות ועוטף עזה ולאלפי תלמידי ספיר המגלים יכולת עמידה חזקה, חייבים לשמור על המורל, על הרוח, לא לאבד תקווה". נשיא מכללת ספיר, פרופ' זאב צחור, ביקש מפרס לפעול לזירוז הכרזה על ספיר כמפעל לאומי. "אנו זקוקים לתמיכה במלגות שכר לימוד ולהיתרים של המועצה להשכלה גבוהה לפתיחת חוגים נוספים", אמר צחור.

 

שרת החינוך תמיר אמרה בתגובה, כי משרדה כבר נערך לחלוקה רחבה של מלגות לימוד למכללה לקראת השנה הבאה וכי בכוונתה לכנס את המועצה להשכלה גבוהה לישיבה מיוחדת שתיערך במכללת ספיר.

 

הבוקר: עוד פצוע במכללה

גם היום לא היה שקט במכללת ספיר. במכללה הסמוכה לשדרות נחתה עוד רקטה שגרמה לפציעה באורח קל של איש אבטחה, שערך במקום סיור מקדים טרם בואו של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. המאבטח נפצע מרסיסים ברגלו, טופל במקום על-ידי כוחות מד"א ובהמשך פונה לבית החולים "ברזילי" באשקלון.

 

אחד מעדי הראייה לפגיעת הרקטה במכללת ספיר אמר בשיחה עם ynet: "כשהיה צבע אדום התחילו המאבטחים לרוץ לכיוון המיגונית שנמצאת פה, אבל המאבטח לא הספיק להיכנס אליה ונפצע קל מרסיס ברגל".

 

השר דיכטר סייר הבוקר במוקדי הנפילות באשקלון, שם התברר כי אחת הרקטות פגעה לא הרחק מבית אימו של השר בשכונה שבה גדל בילדותו. בהמשך נסע השר לכפר עזה ולתחנת המשטרה בשדרות.

 

אתמול ביקר שר הביטחון, אהוד ברק, במכללה ונפגש עם ראשי היישובים באזור. "אני מחזק את ידיכם בשעות הקשות הללו. הפתרון לקסאם יהיה הרבה יותר מהיר ממה שהרבה אנשים חושבים", אמר להם ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס במכללה. יסייעו
צילום: צפריר אביוב
מומלצים