שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: "שרי ש"ס כולם צדיקים ונאמנים"

הרב מאזוז, מחשובי הרבנים בציבור הספרדי-תורני, האשים את שרי ש"ס כי הם מסתירים מהרב עובדיה יוסף מידע בסוגיית המו"מ על ירושלים. הרב עובדיה בירך בדרשתו במוצ"ש את השרים על ההישגים הקואליציוניים האחרונים והבהיר: "שום דבר הם לא עושים אלא על דעתי"

לנוכח ההאשמות כנגד שרים ש"ס "כאילו הם גונבים את דעתי", הכריז אמש (מוצ"ש) הרב עובדיה יוסף כי השרים "כולם צדיקים, כולם אהובים, כולם ישרים ושרים נאמנים". הרב יוסף הורה לקהל מאזיניו בדרשתו השבועית להודות לקב"ה שזיכה את הציבור החרדי בשליחים נאמנים ובירך את השרים על הישגיהם בתחום תקציבי הישיבות ותלמודי התורה. יצויין כי בשבוע שעבר הצליחה ש"ס להשיג פידיון כספים קואליציוניים בסך של 475 מיליון שקל למוסדות תורניים וכוללים של התנועה. "אם לא היו עושים, מי היה עושה דבר כזה?", שאל הרב עובדיה את הנוכחים בבית הכנסת בביתו בירושלים.  

 

בדרשתו השבועית הנוכחית הירבה מנהיגה הרוחני של ש"ס לעסוק בעניינים פוליטיים ואקטואליים. הוא צידד בהליכה לבתי דין רבניים ולא לערכאות אזרחיות, בירך את חיילי צה"ל הנלחמים בשדרות והתפלל לרפואת הפצועים וגם התפנה להגן על שרי ש"ס הנמצאים לאחרונה תחת מתקפה ציבורית קשה מצד גורמים בציבור החרדי. "יש כאלה שלא מאמינים שהשרים שלנו, שחלקם נמצאים פה ושומעים לי, כאילו גונבים את דעתי", אמר הרב יוסף. בדבריו אלו, התייחס הרב עובדיה לפרשה הפוליטית המסעירה את המפלגה החרדית בשבועיים האחרונים. 

 

המכתב - וההבהרה 

מדובר במכתב ששלח הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת "כסא רחמים", לפני כשבועיים לכלל צמרת ש"ס בו הוא קורא להם לפרוש לאלתר מהקואליציה. הרב מאזוז, הנחשב לאחד הרבנים החשובים והמשפיעים בציבור התורני-ספרדי ואף מחזיק בנציג משלו בסיעה - ח"כ אמסלם, האשים את שרי ש"ס כי אינם מספרים את כל האמת לרב עובדיה בכל הקשור למשא ומתן המדיני ומסתירים ממנו מידע וכי סיוע של ש"ס למסירת חלקים מירושלים הינו דבר שאינו מתקבל על הדעת. המכתב דלף לעיתונות החרדית וזמן לא רב מרגע פרסומו, כבר הגיע יו"ר ש"ס, אלי ישי, לביתו של הרב מאזוז בבני ברק לשיחה של בירור עמדות והבהרה כי דבריו מזיקים לכבודו של הרב עובדיה ולאחדות הציבור הספרדי.

 

לנוכח ההאשמות נגד השרים, "כאילו הם גונבים את דעתי", הכריז כאמור הרב יוסף כי שרי ש"ס - "כולם צדיקים, כולם אהובים, כולם ישרים ושרים נאמנים". לנוכח הדברים שהטיח הרב מאזוז, שבעקיפין רומזים שהרב יוסף (כאילו) אינו מעורה מספיק במתרחש בכל הקשור להתקדמות המשא ומתן המדיני, הבהיר הרב יוסף בתקיפות כי שרי ש"ס - "שום דבר הם לא עושים אלא על דעתי. אני שולח וקורא לגנרלים, מביאים אותם אלי. אני עוקב אחרי דבריהם אחד-אחד ורק מה שאני משתכנע, אני אומר לשרים שלי לעשות".

 

אבו-מאזן לעזרת אטיאס 

בשבועיים האחרונים ירד מפלס איומי הפרישה מבית מדרשו של יו"ר המפלגה, השר אלי ישי. הקו אותו הוביל ישי בתוך המפלגה, לפיו על ש"ס לפרוש מהקואליציה, זאת לנוכח ההתקדמות במשא ומתן המדיני, לא התקבל בביתו של הרב. את הדברים גילה ישי לחברי הסיעה בשיחה סגורה, ממנה הוצאו כל העוזרים והיועצים, שם גילה את הדברים אך גם הקפיד להוסיף ש"עדיין כולנו חיילים של הרב ועלינו לפעול כפי שהוא מורה לנו". הקו המדיני שהרב יוסף בסופו של דבר אימץ, הוא של שר התקשורת, אריאל אטיאס, שסובר כי ש"ס אינה צריכה לפרוש מהממשלה "כי במילא דבר לא ייצא לפועל בכל הקשור לתהליך המדיני". הצהרתו של אבו מאזן על הפסקת השיחות מהווה נקודה לטובת אטיאס בקרב הפוליטי מול ישי.

 

להוסיף תפילת "מי שבירך" לשדרות

הרב יוסף בירך בדרשתו את חיילי צה"ל הנלחמים בעזה, ש"בלעדיהם לא היינו יכולים ללמוד תורה". התרגשות גדולה ניכרה בקולו כאשר בירך יחד עם הקהל את החיילים בברכת "מי שבירך" ושלח איחולי החלמה לפצועים. הרב יוסף הורה להתפלל בעבור הצלחתם של החיילים ולברך "מי שבירך" לחיילים גם בימי שני וחמישי בבתי הכנסת.

 

"החיילים שלנו שמים נפשם בכפם ונכנסים לגוב של אריות. זורקים עליהם טילים והם מסכנים את עצמם. צריכים לברך אותם. בלעדיהם היינו נשארים עם הטילים של הרשעים. מי עוצר אותם? רק החיילים", הדגיש הרב והוסיף בתפילה שכולם יחזרו לביתם בשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
הרב עובדיה דורש
צילום: סבסטיאן שיינר
בראש "מועצת החכמים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים