שתף קטע נבחר

מכון לבדיקת רכב הטעה לקוחות, וישלם 15 אלף שקלים

חודשיים לאחר שנבדק במכון סנטר טסט, התגלו ברכב מאזדה ליקויים קשים. התברר כי המכון התרשל בבדיקה ואף הטעה את הלקוחות בדבר היותו חבר באיגוד מכוני הרישוי . הוא יפצה את הלקוחות שרכשו את הרכב ב-15 אלף שקלים

בית המשפט קבע כי סנטר טסט, מכון לבדיקת רכב, התרשל בבדיקת מצבו המכני של רכב מאזדה, והטעה את לקוחותיו בדבר היותו חבר באיגוד מכוני הרישוי. בשל כך, ישלם פיצויים בסך 15,000 שקלים.

 

בני זוג רכשו רכב מסוג מאזדה לאחר שפנו למודעה שפורסמה בעיתון המציעה למכירה את הרכב ולאחר שלקחו אותו לבדיקה אצל "סנטר טסט".

 

לטענת התובעים, כחודשיים לאחר הרכישה, התגלו ברכב ליקויים בטיחותיים קשים, ובין היתר שחיקה של תיבת ההילוכים.

כאשר סר התובע עם הרכב למוסך מורשה, נמסר לו כי הבלאי הגבוה של תיבת ההילוכים, נובע מכך שהרכב גמא קילומטרים, פי חמישה מהמספר מהמצוין במד האוץ.

 

לדברי התובעים, אלמלא מצג השווא אשר הוצגו בפניהם, ולו ידעו על מצבו האמיתי של הרכב, לא היו רוכשים אותו. עוד טענו התובעים, כי "סנטר טסט" הציג בפניהם מצג שווא באשר להיותו חבר באיגוד מכוני הרישוי.

 

מצג שווא ורשלנות

השופטת נעה גרוסמן, מבית משפט השלום בת"א, קבעה כי "סנטר טסט" אכן הציג מצג שווא לבאים בשעריו בדבר היותו חבר באגוד מכוני הרישוי.

 

במכתבו של נציב תלונות הציבור באגוד המוסכים בישראל, נכתב מפורשות, כי סנטר טסט אינו חבר באגוד מכוני הרישוי :"...מכון זה אינו חבר באגוד המוסכים ובאגוד מכוני הרישוי", וזאת, בניגוד מפורש לסמל המוטבע על גבי טופס הבדיקה והאמור בכותרתו - "חבר איגוד מכוני הרישוי בישראל רישיון מס' 10449".

 

באשר לבדיקת מד האוץ נקבע, כי "סנטר טסט" צודק בטענתו, כי מדובר בבדיקה אשר ברגיל אינה מתבצעת על ידי מכוני הרישוי, ועם זאת, לדברי השופטת :" סבורני כי המכון צריך היה, כמכון מנוסה שעיסוקו בבדיקת רכבים, להיות מודע למצבו המכני של הרכב, ולהבחין בחוסר התאמה בין מצב המנוע והגיר הקיימים, לבין מספר הקילומטרים המדווח".

 

זאת ועוד: " מחובתו של המכון להבחין בחוסר התאמה כה ניכר, בין מספר הקילומטרים הנקוב במד האוץ, לבין מצב המנוע והגיר. במיוחד כבענייננו, כאשר מדובר בפער שהוא יותר מפי שלושה".

 

בהתאם לכך, נקבע כי המכון התרשל כאשר לא הבחין בחוסר התאמה בין מספר הקילומטרים הנקוב במד האוץ לבין בלאי המנוע והגיר. בשל כך ובשל הטעית המכון ביחס להיותו חבר באיגוד מכוני הרישוי, נפסק כי הוא יפצה את התובעים בסך של 15,000 שקלים.

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים