שתף קטע נבחר

אחד נגד אברי גלעד; נתבע על פגיעה בחברת שילוט

משה נור, מבעלי חברת שילוט החוצות נור סטאר מדיה, תובע 2.8 מיליון שקלים מאברי גלעד, בטענה כי מנהל "מלחמת חורמה" נגד שלטי החוצות מתוך אינטרס כלכלי-אישי. גלעד: התביעה מופרכת, והטענות טפשיות

חברת נור סטאר מדיה ובעליה, משה נור, תובעים 2.8 מיליון שקל מאברי גלעד בבית המשפט המחוזי בתל אביב. גלעד, טוען נור, מנהל "מלחמת חורמה" בלשון בוטה נגד החברה ושלטי החוצות שלה, תוך התכסות בטענות אידאולוגיות, בעוד שבפועל הוא מתחרה עסקי מתחום הטלוויזיה והרדיו שמניח כי "תקיפה חזיתית של מדיית שלטי החוצות תטיב את מצבו ותפנה לכיוונו כספים ומשאבים נוספים".

 

עמותת פעולה ירוקה עתרה ב-2006 כנגד אי חוקיותם שלטי החוצות בנתיבי איילון. פסק דין בהסכמה שניתן לפני כחודשיים קבע כי שלטי החוצות יוסרו, אך במקביל החלה חקיקה של חברי הכנסת יורם מרציאנו ויואל חסון להכשרת שלטי חוצות. התובעים, נטען, הם אלו שמובילים התובעים את המאבק לשינוי חוק הדרכים שילוט והחברה אף הקימה לצורך הצלחת המאבק את פורום חברות השילוט. משה נור הינו הדובר של אותו פורום.

 

גלעד, תוקף נור, באמצעות עורך הדין גדי בלושטיין ממשרד בלושטיין, בר-קהן, ציגנלאוב ושות', "נחזה להיות איש רדיו וטלוויזיה אך למעשה, המדובר באיש עסקים לכל דבר ועניין בתחום של שידורי רדיו וטלוויזיה, המתכנן את מעשיו, דרכיו ודבריו בקפידה רבה".

 

עוד נכתב בתביעה, כי "גלעד טיפח במשך שנים את דמותו כמעין ליצן החצר המביע את דעותיו השונות ועמדותיו בנושאים רבים ומגוונים בדרך של ספק אמירה צינית ספק 'מצחיקה' וספק 'רצינית'. בפועל, כמי שפועל בתחום המדיה, נכתב, חשיפתו תביא לו חשיפה נוספת בתחומים הכלכליים מהם הוא מפיק כספים".

 

גלעד תקף את מדיית שלטי החוצות, טוען נור, במספר במות. בסרטון של המתנגדים לשילוט הגיב גלעד כי "המסר שלי הוא פשוט, התודעה שלי היא לא להשכרה. אין בה שטחים שאני מוכר אותם אז אני רוצה לדעת לאן הולך הכסף." בתוכניתו העולם הבוקר אמר כי "מנכ"ל חברת שלטי החוצות "נור" שמתנגד לחקיקה האוסרת על הצבת פרסומות ענק בצדי הכבישים, טוען שהפרסומות הן רק אחוז אחד מהגורמים לתאונות הדרכים. יופי.. זה בין הטיעונים החזקים ששמעתי".

 

על חבר הכנסת יוזם החקיקה המסדירה, יורם מרציאנו, וסגן ראש עיריית רמת השרון, מאיר דורון אמר כי "הטיעונים שלהם הם כה דחוקים, ונשמעים כמו טיעונים שהומצאו במשרדו של ספינולוג מומחה, שלי אישית זה נשמע כמעט ברור לחלוטין שבגלל זה יש איזה שמן שמטופטף על גלגליהם שאני רוצה לדעת מאיפה הוא מגיע בדיוק"

 

"גלעד חצה את הקווים שהציב המחוקק לשיח ולשיג הציבורי, מתוך מודעות מלאה למעשיו ולא ניתן לטעון כי הדברים נעשו בשגגה או בהיסח הדעת" טוען נור.

 

הנזקים לנורסטאר מהתבטאיות גלעד, מעריך כתב התביעה, הן כ-1.2 מיליון שקל בחודשים ינואר-פברואר 2008 בלבד. נזקי הפגיעה במוניטין של נור ואבדן נתח שוק בשוק הפרסום, אבדן מיקומי פרסום, מוערך בכ- כ-1.2 מיליון שקל נוספים. יחד עם תביעה של 400 אלף שקל למשה נור, פיצויים ללא הוכחת נזק, עולה סכום התביעה ל-2.8 מיליון שקל.

 

אברי גלעד: תביעה מופרכת עם טענות טפשיות

אברי גלעד מסר בתגובה, כי "העובדה שהעיתונות מקבלת את התביעה לפני מעידה כאלף עדים על הכוונה של התביעה - להפחיד אותי כדי שלא אביע את דעתי בסוגיית פרסום חוצות ובנושאים סביבתים בלבד. זו לא הפעם הראשונה שגוף פוגע בסביבה תובע אותי במיליונים כדי לסתום לי את הפה. במקרה זה לא מדובר רק על פגיעה בסביבה, ויעיד כל מי שנוסע באיילון צפון למראה שדות הכפר הירוק שהפכו לחוות שלטים ענקיות. מדובר גם בהשתלטות על מרחב ציבורי לצרכי פרסום וסכנה אפשרית לנוהגים בדרך.

 

"הטענה בתביעה כאילו אני תוקף את שלטי החוצות כדי להגדיל את רווחי הטלויזיה יכולה להופיע בקלות בספר בדיחות הצברים הצעירים. הרי ברור מהטענה שהתובעים אינם מבינים בכלל את ההבדל בין פרסום חוצות הכופה את עצמו על המשתמש בכביש, לבין זה בטלוויזיה שניתן להימנע ממנו. שאר התביעה מופרכת לא פחות מטענה טיפשית זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברי גלעד
צילום: ענת מוסברג
מומלצים