שתף קטע נבחר

חמאס סופר מתים, אך טוען: האויב הובס

עוד שלוש גופות נמצאו באזור הלחימה ברצועת עזה, ובסך הכל נמנו כ-110 הרוגים במבצע "חורף חם". למרות זאת, טוענים בחמאס כי "האויב הובס". בוועדות ההתנגדות מאיימים: "עוד נבוא חשבון עם הישראלים"

עם תום מבצע "חורף חם", הגיעו הבוקר (יום ב') פלסטינים רבים לאזורי הקרבות וגילו עוד שלוש גופות. לטענתם, רק אחד מהם היה חמוש, השני אזרח תמים והשלישי איש צוות הצלה של אמבולנס. בסך הכל נמנו 110 הרוגים פלסטינים. לטענת צה"ל - רובם המכריע חמושים. בחמאס וגם בארגונים האחרים טוענים כי ניצחו: "האויב הובס".

 

בחמאס מאיימים להמשיך את ירי הרקטות אל ישראל, וגם מקיימים. הבוקר ירו ארבע רקטות אל הנגב המערבי. שלוש מתוכן פגעו בשדרות. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. אבו זוהרי אמר כי "עזה תהיה תמיד בית הקברות של כוחות הכיבוש".

 

דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד, אמר ל-ynet כי נסיגת הצבא היא הודאה ישראלית בכישלון פעולתו. "הבסנו את הצבא הישראלי שכבר הובס בכל המערכות האחרונות בלבנון, ובשטחים ברצועה שבהם השתתף. הפעולה הישראלית נכשלה והוכחנו ששום פיתרון לא ייכפה עלינו בכוח. והירי לא ייפסק. הצבא ממשיך את שרשרת כשלונותיו".

 

בתגובה לירי הרקטות הבוקר אל שדרות והנגב המערבי, אמר אבו מוג'אהד כי "הוא בוצע במסגרת פרעון החשבון מצד ההתנגדות הפלסטינית על ההרג וההרס שגרם הצבא בימים האחרונים. החשבון עוד לא נסגר. עוד נבוא חשבון עם הישראלים על עשרות ההרוגים".

 

גם דובר חמאס, סמי אבו זוהרי, התייחס ליציאת הכוחות ואמר כי היא הודאה ישראלית בכשלון החלק הראשון בפעולה הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה. "הצבא הישראלי נכשל מול הלוחמים מכל הארגונים ומול הכשלון הזה, האויב בחר לבצע מעשי טבח נגד אזרחים", אמר.

 

אבו זוהרי אמר כי על אולמרט להסיק מסקנות מכשלון חייליו בג'בליה, "הפעולות האלה לא יפגעו ולא יפגמו ברצון של העם הפלסטיני ובנחישותו". לדבריו, ההודעה הישראלית על חיסול מנהיגי חמאס אינה מרתיעה את הנהגת התנועה, אלא מחזקת את נחישותה. "אנו מזהירים את האויב מפני צעד טיפשי כזה ומזהירים אותו מפני השלכות פעולה כזו".

 

במסיבת עיתונאים מיוחדת שקיים בעזה גינה אבו זוהרי את מה שהגדיר "הדממה הערבית מול פעולת האויב" ואת "שיתוף הפעולה מצד גורמים ברשות הפלסטינית". אבו זוהרי תקף גם את התבטאויותיו של מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, שהטיל חלק מהאחריות להידרדרות הביטחונית על הפלסטינים.

 

חמאס הציג בטלוויזיה שלו תמונות של נגמ"ש שעלה באש. בדיווח נטען שהנגמ"ש נהרס ממטען של אנשי הזרוע הצבאית של התנועה. מאות תושבים פלסטינים יצאו לאזור הקרבות כדי להתבונן בהרס הרב שנזרע במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעולת צה"ל בעזה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים