שתף קטע נבחר

התאכזבו מהמלון שקיבלו - ויפוצו ב- 700 שקלים

תובעים הזמינו חדר במלון על-פי מה שראו באתר האינטרנט, וכשהגיעו אליו "עיניהם חשכו" נוכח המראה שהתגלה: המקום נראה דומה יותר לאכסניית פועלים

מלון "בית מימון" לא ענה למכתבם של בני זוג שסירבו לשהות במקום לאחר שהגיעו והתאכזבו ממראהו ומהחדר שיועד להם, ולפיכך יפצה אותם ב-700 שקלים. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בחדרה.

 

בספטמבר 2007, בסוף השבוע של חג סוכות, הגיעו התובעים לבית המלון "בית מימון" בזיכרון יעקב, בו הזמינו חדר על-פי מה שראו וקראו על המלון באתר האינטרנט.

 

לדבריהם, עיניהם חשכו נוכח המראה שהתגלה, שכן המקום נראה דומה יותר לאכסניית פועלים.

 

כאשר הגיעו התובעים לחדר שיועד להם, הריחו, לטענתם, ריח עז וחריף של טחב ועובש, ותקפה אותם בחילה. עוד טענו, כי  צנרת החשמל השתלשלה מהתקרה באופן מסוכן, בברזים זרם זרם מים חלוש בצבע חלוד מעורר גועל וסלידה, וגם מי בריכת המים הקטנה שראו בחוץ, היו צהובים.

 

התובעים פנו לפקיד הקבלה, ואמרו כי הם לא מתכוונים להישאר במקום, לאחר שנאמר להם כי לא ניתן להחליף להם חדר בשעה זו של יום חג.

 

על-פי הנוהג במקום, נדרשו התובעים לשלם מחצית מסכום ההזמנה, כ-500 שקלים.

 

בהמשך, כתבו התובעים מכתב למלון בו הוסיפו כי גם המקלחת הייתה חלודה, וביקשו החזר של 500 שקלים שנגבו מהם ופיצוי נאות על עוגמת הנפש שנגרמה להם. לטענתם, לא קיבלו תשובה על מכתבם, ואז הגישו תביעה זו לפיצוי בסך 5,000 שקלים.

 

המלון טען מנגד, כי יש לו מוניטין רב במשך 30 שנות קיומו, וכי בשנה האחרונה החדרים עברו שיפוץ יסודי, כולל האמבטיות והכלים הסניטריים, כך שאין מקום לטענה, כי היה בחדרים ריח של טחב ועובש וכי אביזרי האמבטיה היו חלודים.

 

הגזימו אבל יפוצו

השופטת נילי פלד קבעה, כי יש ממש בטענת המלון, כי תחושתם הסובייקטיבית הקשה של התובעים הינה תוצאה של ציפיות לא מציאותיות שהיו להם מהמלון, ואשר כמובן לא התממשו. לדבריה: "מדובר במלון שרחוק מלהיות מלון פאר, ובהתאם לכך נגבית התמורה מאורחיו... אין בפרסום באינטרנט שום עובדה בלתי נכונה, לא לגבי המלון ולא לגבי סביבתו".

 

נקבע, כי התובעים הגזימו מאוד בטענותיהם, אולם הם היו זכאים לקבל תשובה למכתבם שנשלח מיד לאחר מספר ימים, זאת בעיקר כאשר נציגי המלון ידעו כי הם עזבו את המלון מאוכזבים מאד ואף נאלצו לשלם מבלי שקיבלו תמורה.

 

לפיכך, נקבע כי המלון ישלם לתובעים סך 700 שקלים וכן 100 שקלים הוצאות.

  

לפסק הדין - לחצו כאן

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים