שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שנתיים מאסר למורה שתקף מינית תלמידותיו
  מנשה ימין, מורה לשעבר בתיכון בקריית חיים, נידון לשנתיים מאסר, לאחר שהורשע בעבירות מין בשתיים מתלמידותיו. העונש נקבע לאחר חתימה על הסדר טיעון, ולאחר שלבית המשפט הגיעו עדויות רבות - וביניהן מכתב ששלח הרמטכ"ל אשכנזי - המשבחות את הנאשם כאיש חינוך למופת

  בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ב') שנתיים מאסר על מנשה ימין, בן 48, מורה לשעבר בתיכון בקריית חיים, שהורשע במעשה מגונה ובבעילה אסורה בהסכמה של שתיים מתלמידותיו. העונש ניתן במסגרת הסדר טיעון בו הופחת כתב האישום מעבירות אונס לעבירות מין, ובו התחייב הנאשם לא לעסוק בהוראה בעתיד.

   

  מלבד עונש המאסר, נגזר על הנאשם מאסר על תנאי, ותשלום פיצויים על סך 5,000 שקלים לאחת המתלוננות נגדו ועוד 15,000 שקלים למתלוננת שנייה.

   

  עבירות המין שבהן הורשע ימין התרחשו בשנת 2004, אז שימש כמורה לשל"ח בתיכון. בצאתו עם תלמידים צעירים לטיולים, הוא נהג להסתייע בתלמידות מכיתות גבוהות יותר. באחד הטיולים, לפי כתב האישום, מתואר כיצד המורה חיבק שתיים מהמתלוננות, נישק אותן ונגע באיברים שונים בגופן. עם אחת מהן, תלמידת כיתה ט', המשיך בקשר הדוק במהלך תקופה ארוכה.

   

  למרות מעשיו של ימין, עלו לדוכן העדים במשפט שורה ארוכה של אנשי חינוך ואנשי צבא, ששיבחו את המורה וטענו כי מדובר באיש חינוך ממדרגה ראשונה ובאיש צבא שזכה לאותות הוקרה על שירותו. אחד העדים ששלח לבית המשפט מכתב תמיכה בימין הוא הרמטכ"ל, גבי אשכנזי.

   

  "בנות נוספות לא ייפלו קורבן למעשיו"

  לאחר מספר שנים, ולאחר שנשמעו גם עדויותיהן של המתלוננות, נחתם הסדר טיעון בין תמי אולמן, עורכת הדין של הנאשם, לבין פרקליטות המדינה.

   

  השופטים - אב בית הדין יוסף אלרון, כמאל סעב וריבי למלשטריך-לטר - כיבדו את הסדר הטיעון אך קבעו את רף הענישה הגבוה ביותר האפשרי:  "מדובר ביחסי אמון בין מורה לתלמידים המחייבים דרישה לסטנדרטים התנהגותיים גבוהים במיוחד. ולכן גם הפרתו מהווה עבירה חמורה במיוחד". 

    

  אביה של אחת המתלוננות היה שבע רצון מהעונש שהוטל על המורה: "העונש הוא לא מה שקובע כאן, אלא ששתי בנות החליטו שאת המעשה הנפשע של המורה יש להפסיק,

  תוך שהן שילמו על כך מחיר יקר של חרם והפגנות מצד תלמידים והורים", אמר, "כעת אנחנו שמחים על גזר הדין, ובעיקר על כך שבית המשפט סגר למורה הזה את שדה הציד שלו, ובנות נוספות לא יפלו קורבן למעשיו".

   

  עורכת הדין תמי אולמן, שייצגה את הנאשם, אמרה בתום הדיון: "העונש הוא במסגרת מה שנקבע בהסדר הטיעון. מובן שציפיתי לעונש קל יותר, אך אני מכבדת כל החלטה של בית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנשה ימין. שנתיים מאסר.
  צילום: גיל נחושתן
  צילום: אחיה ראב"ד
  עו"ד אולמן. ציפתה לעונש קל
  צילום: אחיה ראב"ד
  מומלצים