שתף קטע נבחר

הפקח שהותקף בי-ם: הפעילות בעזה עיצבנה אותם

ראש עיריית ירושלים שיבח הערב את שני הפקחים שמכוניתם הותקפה במהלך סיור שערכו במזרח ירושלים. אחד הפקחים סיפר כי הופתע מעוצמת האירועים: "לא האמנתי שזה קרה באמצע רחוב צלאח א-דין - כשבצד אחד יש תחנת משטרה, ובצד השני עומד בית המשפט"

ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, נפגש הערב (ב') עם פקחי העירייה, חיה אליהו ואפרים משה, שהותקפו היום על ידי מתפרעים ערבים במזרח ירושלים, ושיבח את תושייתם וקור רוחם. השניים נחלצו ללא פגע, אך נזק נגרם למכוניתם.

 

לופוליאנסקי אמר שהוא רואה בחומרה רבה את האירוע במזרח העיר, ופנה לכוחות הביטחון לפעול כדי לעצור ולהעמיד לדין את המתפרעים: "העירייה לא תירתע, תמשיך לאכוף את החוק ולתת שירות לכל תושבי העיר - ערבים ויהודים". במהלך הארועים נעצרו שלושה מהמתפרעים.

 

ההסתערות על שני הפקחים, אירעה לקראת סיום משמרתם, לאחר שהורידו את החיילת שהתלוותה אליהם במהלך עבודתם: "נסענו ברחוב צלאח א-דין, הרחוב המרכזי של מזרח ירושלים, ולפתע הבחנו בשני פחים בוערים", סיפר ל-ynet אפרים משה, "ניסינו לנסוע לאחור אך חסמו את המעבר, ועשרות צעירים ערבים רגמו את המכונית באבנים והיכו בה באלות, ניפצו את השימשה האחורית וסדקו את הקדמית".

 

למרות הרגישות הביטחונית במזרח ירושלים, הפקחים הופתעו מאוד מעוצמת האלימות: "לא האמנתי שנגיע לכזאת סיטואציה, באמצע רחוב צלאח א-דין, כשבצד אחד של הרחוב יש תחנת משטרה,

ובצד השני עומד בית המשפט", הוסיף משה, "כשראינו שלא ניתן לנסוע לאחור, הבחנתי במדרכה פנויה, הצלחתי לעלות עליה וכך נמלטנו, זה היה נס".

 

משה קשר בין האירועים ברצועת עזה להתקפה האלימה: "אין מה לעשות, בגלל מה שקורה בעזה, הכי קל להם להוציא את העצבים עלינו - אבל לא צריך לוותר, צריך להמשיך להסתובב ולטייל בירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צמד הפקחים עם ראש העירייה
באדיבות דוברות העירייה
לופוליאנסקי. ימשיך לתת שירות לכולם
צילום: חיים צח
מומלצים