שתף קטע נבחר

הקיר ניזוק כשהסורגים הותקנו, ומקסידור תפצה ב-3,400 שקל

מקסידור סירבה לתקן קיר בבית לקוח שניזוק בעת התקנת סורגים על ידי עובד שלה. הוא הגיש תביעה, ופוצה

חברת מקסידור התקינה סורגים בביתו של לקוח, ובזמן ההתקנה נגרם נזק לאחד הקירות. בית המשפט לתביעות קטנות ברמלה קבע כי החברה תפצה את הלקוח ב-3,405 שקלים. 

 

הכל החל בינואר 2007, אז  התקינה מקסידור סורגים בביתו של התובע. המתקין התקין 4 סורגים, ולאחר מכן פנה להתקין את הסורג החמישי בחלון הפונה למרפסת השמש בביתו של התובע. בעת התקנת הסורג החמישי נגרם נזק לקיר ביתו של התובע, קיר הסמוך למרפסת השמש.

 

לאחר שנגרם הנזק לקיר החיצוני פנה התובע אל מקסידור בבקשה לתיקון הנזק, אך מקסידור לא עשתה כן. לאור זאת ביצע התובע את התיקון בעלות של 1,155 שקלים והגיש את תביעתו כנגד מקסידור בסך 6,216 שקלים.

 

מקסידור היתה חייבת לתקן את הנזק

השופט זכריה ימיני קבע, כי מאחר שמקסידור היא זו שגרמה לנזק, היא היתה חייבת לתקן אותו ולא להטילו על התובע. לדבריו: " משבחרה הנתבעת להטיל על התובע את תיקון הנזק, אינה יכולה לבוא בטענות לעניין גובה עלות התיקון ועל אובדן ימי העבודה".

 

נקבע, כי על מקסידור להחזיר לתובע סך של 1,155 ש"ח ששולמו בגין תיקון הנזק, וכן לשלם לו 500 שקלים בגין אבדן ימי עבודה, 750 שקלים בגין עגמת נפש, ו-1000 שקלים בגין הפרשים בגוונים של הטיח החיצוני בין מקום התיקון לשאר הקיר החיצוני.

 

בסיכום, חויבה מקסידור לשלם לתובע סך של 3405 שקלים, וכן סך של 500 שקלים בגין הוצאות משפט.

  

לפסק הדין - לחצו כאן

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים