שתף קטע נבחר

החל ממאי: ADSL ללא קו טלפון

משרד התקשורת החליט לחייב את בזק לספק שירות חיבור לאינטרנט בלבד, מבלי שהלקוח יהיה חייב לרכוש גם קו טלפון, וזאת על מנת לעודד את התחרות בתקשורת הפנים ארצית. המשמעות: חסכון כספי ללקוחות

משרד התקשורת הודיע היום (ד') כי יחייב את חברת בזק לספק ADSL לחיבור לאינטרנט גם ללא קו טלפון - שירות המכונה גם Naked ADSL ("עירום"). כך יהיה ניתן להתחבר לאינטרנט באמצעות בזק ללא צורך לשלם על קו, ובלי האפשרות לבצע שיחות נכנסות ויוצאות. בזק תחוייב לספק את השירות החל מ-15 בחודש מאי השנה.

 

עד היום, ניתן היה להתחבר לאינטרנט בבזק באמצעות ADSL רק בתנאי שהוזמן קו טלפון, שעלותו נעה בין 25 שקלים (ל"קו קל"), לבין 50 שקלים לחודש לקו רגיל. זאת בנוסף על התשלום ל-ADSL - על פי חבילת הגלישה - בעקבות הוראת משרד התקשורת - לקוחות שיבחרו בכך יוכלו לחסוך את עלות הקו ולשלם על ה-ADSL בלבד.

 

לא הייתה מגבלה טכנולוגית לספק את השירות עד כה, אך החברה העדיפה לחכות להחלטת הרגולטור, וזאת בגלל "ההשפעה על מבנה התעריפים של החברה", לדברי בזק. היום נמסר מהחברה בתגובה להחלטת משרד התקשורת: "בזק קיבלה את החלטת משרד התקשורת בעניין ה- Naked ADSL ומקבלת אותה בברכה. בזק ציפתה להחלטה זאת, והיא תיישם אותה לרווחת כל אותם מנויים שיבקשו זאת".

 

ממשרד התקשורת נמסר כי מצפים שהתעריף של בזק לשירות יהיה סביר. מבזק נמסר כי טרם נקבעו תעריפים לשירות החדש.

 

בחברת הכבלים HOT, המתחרה בבזק על תקשורת פנים ארצית, ניתן לרכוש כבר היום חיבור לאינטרנט בנפרד מקו טלפון, אולם קניה של שירותים משולבים בדרך כלל זולה יותר ("דאבל פליי" או "טריפל פליי" - אם משלבים גם את שירותי הטלוויזיה).

 

שר התקשורת אריאל אטיאס: מסר בהודעה לעיתונות כי "מדובר בהסרת חסם משמעותי מבחינה צרכנית, שתאפשר ללקוח לבחור בשירותים בהם הוא מעוניין מבלי שיחויב לצרוך שירותים נוספים ותעודד את התחרות בעיקר בטלפוניה הנייחת על תשתית VOB"

 

ממשרד התקשורת נמסר עוד כי הצעד יעודד את התחרות בתחום הטלפוניה הפנים ארצית - זאת משום שלקוחות יוכלו לבחור בבזק כספקית תשתית לאינטרנט בלבד, ואת שיחות הטלפון לבצע דרך שירותי VOB המבוססים על תשתית אינטרנט. נכון להיום ל-012 יש רשיון להפעלת שירות כזה, וחברות אחרות פועלות בניסוי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אינטרנט ללא טלפון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים