שתף קטע נבחר

הספות הפגומות של ביתילי

ארבע פעמים החליפה ביתילי ללקוחה מערכת ספות מעור, וכולן דהו והתקלפו במהירות. הלקוחה תבעה, ובית המשפט קבע כי עליה לבחור בין זיכוי לרשת או פיצוי כספי נמוך יותר

בית המשפט קבע, כי ביתילי מכרה ללקוחה מערכת ישיבה פגומה, ולפיכך תפצה אותה ב-6,000 שקלים או תתן לה זיכוי בסך 9,500 שקלים לרכישת כל מוצר ממוצריה, לבחירת הלקוחה.

 

באפריל 2005 קנתה התובעת מביתילי מערכת ישיבה מעור, הכוללת ספה תלת מושבית וספה דו מושבית בעלות של 9,600 שקלים. לאחר כחודש ימים התברר לתובעת, כי הספות מתקלפות והצבע דוהה. ביתילי החליפה את המערכת בחדשה בנובמבר 2005. לאחר שגם המערכת החדשה התקלפה ודהתה ואף ניסיונות ביתילי לצבוע אותה לא צלחו - הוגשה התביעה.

 

לטענת התובעת, ביתילי מכרה לה מוצר פגום, ולכן היא דורשת את כספה חזרה.

 

מנגד, טענה ביתילי כי היא החליפה לתובעת ארבע פעמים את מערכת הישיבה, וכי היא עשתה מעל ומעבר לנדרש כדי לרצות את התובעת, אך זו בחרה לנצל את רצונה הטוב של ביתילי על מנת לעשות עושר ולא במשפט על גבה.

 

ביתילי הציעה לתובעת להחליף את הספה שברשותה בספה חדשה, ולחילופין - זיכוי של 9,500 ש"ח לרכישת ספה מדגם אחר בסניפיה.

 

צבע הספה דהה באופן משמעותי

השופטת אנה שניידר מבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים עיינה בצילומים של מערכת הישיבה שנמצאת בבית התובעת, וקבעה כי עולה מהם, כי הצבע אכן דהה באופן משמעותי ביותר בהשוואה לצבע המקורי שנראה באחד הצילומים שבהם צולמה הספה מאחור. מאידך, נקבע כי לא הוכח כי השריטות והקילופים לא נגרמו במהלך השימוש בספה במשך התקופה שמיום אספקתה.

 

נקבע, כי הואיל והתובעת איבדה את האמון בביתילי, נראה שהצעת ביתילי להחליף את הספה בפעם החמישית או ליתן לה זיכוי לצורך רכישת ספה חדשה בסניפיה לא תהיה מעשית ולא יהא בה כדי לפתור את הבעיה.

 

על כן נקבע, כי ניתנת לתובעת אופציה לבחור באחת מבין שתי החלופות ולהודיע לביתילי תוך 7 ימים באיזו מן החלופות היא בוחרת: לקבל מביתילי זיכוי על סך 9,500 שקלים לרכישת כל מוצר ממוצריה, ללא שום הגבלה, במשך תקופה של 6 חודשים מיום מתן פסק הדין, או לקבל מביתילי פיצוי כספי בסך 6,000 שקלים.

  

לפסק הדין -לחצו כאן

  

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים