שתף קטע נבחר

בלעדי: חברת הבנייה צוק מעכבת תשלומים לספקים

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הבנייה נמצאת בפיגור בתשלומים לספקיה. צוק מעורבת בשני פרויקטים של אפריקה ישראל ברחובות ובפתח תקווה. אפריקה ישראל: "אנו בוחנים את המצב ומחויבים להשלמת הפרויקטים"

האם חברת נדל"ן נוספת עומדת להצטרף לשרשרת החברות בתחום הבנייה בישראל שנקלעו לקשיים? ל"כלכליסט" נודע כי חברת הבנייה צוק ייזום ובניה, אשר מעורבת בפרויקטים של כמה מהחברות היזמיות הגדולות במשק ובניהן שני פרויקטים של אפריקה ישראל, נמצאת בקשיים כלכליים.

 

בימים האחרונים הגיעו ל"כלכליסט" דיווחים מספקים של החברה, שלפיהם צוק נמצאת בפיגורים של שבועות עד כמה חודשים בתשלומיה להם. עוד נודע כי החברה נמצאת במגעים עם לקוחותיה כדי להגיע להסדרים סביב התחייבויותיה כלפיהם. בענף העריכו את היקף הפעילות של צוק בכ־50-30 מיליון שקל בשנה.

 

אילן בהרל, מנכ"ל החברה ואחד מבעליה, מסר בשיחה עם "כלכליסט" כי הוא מעדיף שלא להגיב על שאלות שהופנו אליו בנושא זה. מחברת אפריקה ישראל נמסר בתגובה: "אפריקה ישראל מגורים בוחנת עם הבנקים את מצבה וחוסנה הפיננסי של החברה על מנת לקבל החלטות לגבי המשך פעילותם בפרויקטים". על רקע פרשת קריסתה של חפציבה, שמעיבה על שוק הבנייה למגורים בישראל, הדגישו דוברי אפריקה ישראל כי "אפריקה ישראל מגורים מחויבת להשלמת הפרויקטים, לשביעות רצונם המלאה של לקוחותיה".

 

חברת צוק היא חברת בנייה קבלנית בגודל בינוני, אשר עסקה עד כה בבניית מבני משרדים ומבני ציבור, צמודי קרקע, מדורגים, בנייה רוויה ומגדלי מגורים. היא הוקמה ב־1990 כחברה משפחתית ונרכשה בשנת 2004 על ידי קבוצת אנשי עסקים שמובילים יעקב בן שמעון, אילן בהרל וחגי פאר. כיום מנוהלת החברה על ידי בהרל, ששימש בעבר מנכ"ל החברה לפיתוח מטה בנימין וכמנהל אגף הפרויקטים בחברת קריב, ושרון מלכה, רואה חשבון בהשכלתו.

 

הפרויקטים שנבנים על ידיה בימים אלה של אפריקה ישראל הם גינות סביון ולב הסביונים. בגינות סביון, בכניסה הצפונית לרחובות, 90 קוטג'ים דו־משפחתיים שבהם הושקעו כ־19 מיליון שקל. אכלוס השכונה צפוי להתחיל השנה.

 

בלב הסביונים שבפתח תקווה 76 יחידות דיור בשני מגדלי מגורים. בפרויקט זה שותפה אפריקה ישראל עם דנקנר השקעות. בנוסף, שימשה החברה כקבלן משנה בפרויקטים כגון כרמים בבית חשמונאי של גמול נדל"ן, אחוזת וילאז' בראשל"צ של הכשרת הישוב, מגדל התאטרון ביפו של בסר מהנדסים, מתחם י"א ופרויקט לב הפארק של חברת הבית הישיר הראשון, בראשל"צ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לב הסביונים. צוק מעורבת בבניית הפרויקט
מומלצים