שתף קטע נבחר

חשודה בדקירת בתה בת ה-8: אביה מסית נגדי

אם מנתניה נעצרה לאחר שבתה נדקרה ונפצעה. במשטרה חושדים שהתעללה גם בבת הקטנה יותר, ולטענתם האם הסבירה בחקירתה שרצתה "להוציא לה את השטויות שבעלי לשעבר הכניס לראשה". בהמשך הכחישה את המעשה: "זה היה בטעות. הבנות שלי הן כל חיי, האב מנסה להפריד בינינו"

התעללות או עלילה? בית משפט השלום בנתניה האריך היום (ה') בארבעה ימים את מעצרה של תושבת העיר החשודה כי דקרה את בתה בת השמונה ופצעה אותה. למרות שהמשטרה טוענת שהודתה במעשה, האם טוענת כי הפציעה נגרמה בטעות, וכי בעלה לשעבר מכפיש אותה בשל סכסוך ביניהם.

 

על-פי החשד, שלשום בערב התפתח ויכוח בין האם לבתה, כשגם האחות הקטנה, בת חמש, שהתה בבית. הוויכוח החל בעקבות ביקור של הילדה אצל אביה, הגרוש מהאם. במהלך הוויכוח, על פי החשד, האם כעסה שהבת היתה אצל האב ודקרה אותה בידה באמצעות סכין ופצעה אותה. בעדותה במשטרה הסבירה שהמעשה נבע מרצון "להוציא ממנה את השטויות שמכניס אביה לראשה".

 

לדברי סנגוריתה של האם, עו"ד עליזה כשקאש, האם לא התכוונה לדקור את בתה. לדבריה, היא היתה עסוקה במטבח כשהבת לצידה, וכשהסתובבה והסכין בידה, הבת נדקרה בטעות. בעקבות כך האם חבשה את ידה של הבת, למחרת לקחה אותה לרופא ולכירורג והיא הופנתה לבית החולים מאיר בכפר-סבא.

 

"הגַרוש מנסה להפריד ביני לבין הילדות"

החקירה במשטרה החלה לאחר שעובדת סוציאלית בבית החולים דיווחה על הילדה הפצועה. לדברי המשטרה, האם למעשה הודתה בדקירה המכוונת, והיא אף חשודה כי נקטה באלימות מתמשכת כלפי שתי בנותיה. בדיון הארכת המעצר, הכחישה האם את המיוחס לה.

 

החשודה אמרה בדיון כי כל הטענות על אלימות כלפי בנותיה אינן אמיתיות, ובעלה לשעבר דואג לדווח למשטרה על אירועים שקריים לגביה. "כמה שהדברים נשמעים חמורים, הילדות שלי זה העולם שלי", אמרה האם,

 "אני מוכנה לשבת איתן במעצר בית איתי עם עוד אנשים סביבי. הילדות מחוברות אליי, יש לי גַרוש שמנסה להפריד ביננו".

 

בהחלטה קבעה השופטת, ד"ר איריס רבינוביץ' ברון, כי שוכנעה שקיים חשד סביר שהאם עברה את העבירה המיוחסת לה,  ויש חשש שאם תשוחרר היא תשבש את הליכי החקירה. השופטת הדגישה כי לחשודה אין עבר פלילי, אך הורתה להאריך את מעצרה בארבעה ימים נוספים.

 

הבת שנפצעה עדיין מאושפזת בבית החולים, למרות שהטיפול בה הסתיים. זאת על פי החלטת גורמי הרווחה אשר עורבו במקרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
הדקירה - בטעות? (אילוסטרציה)
צילום איי פי
מומלצים