שתף קטע נבחר

3 תושבי מזרח ירושלים הואשמו בתקיפת פקחים

שניים מהנאשמים יידו אבנים בעוצמה לעבר המכונית בה נסעו הפקחים ברחוב סלאח א-דין בבירה ואילו השלישי חבט באמצעות אלה בחלונות הרכב. הם נאשמים בחבלה בכוונה מחמירה

שלושה תושבי מזרח ירושלים הואשמו היום (ה') שתקפו שני פקחים ביום שני במזרח העיר. הם הואשמו בסיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, בחבלה בכוונה מחמירה ובתקיפת עובד ציבור.

 

מכתב האישום, שהוגש על-ידי פרקליטות מחוז ירושלים, עולה כי ביום שני נחסם רחוב סלאח אי-דין בבירה על-ידי מספר צעירים באמצעות מכולות אשפה, אותן הבעירו באמצע הכביש.

 

הפקחים, אפרים משה ושלומית בן-אבו, עברו במקום ברכב של הפיקוח העירוני של עיריית ירושלים. כשהשניים הגיעו לאזור, התאספו כמה צעירים סביבם וביניהם שלושת הנאשמים - מחמוד שוויקי, בלאל וערי ונער נוסף. המתפרעים יידו אבנים לעבר הפקחים.

 

עוד עולה מכתב האישום כי במהלך המהומות נטל שוויקי אבן, רץ אחרי הרכב וממרחק של שני מטרים יידה אותה בעוצמה לעבר החלון האחורי של המכונית. כתוצאה מכך נופץ החלון האחורי לרסיסים. באותו זמן זרק וערי לאותו כיוון אבן ממרחק של עשרה מטרים ואילו הנער חבט באמצעות אלת עץ בחלונות הרכב.

 

כמה שעות לאחר המקרה נפגש ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, עם שני הפקחים. הוא שיבח את תושייתם וקור רוחם. ראש העיר אמר שהוא רואה בחומרה רבה את האירוע במזרח העיר, ופנה לכוחות הביטחון לפעול כדי לעצור ולהעמיד לדין את המתפרעים: "העירייה לא תירתע, תמשיך לאכוף את החוק ולתת שירות לכל תושבי העיר - ערבים ויהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפקחים עם ראש העיר ירושלים
באדיבות דוברות העירייה
מומלצים