שתף קטע נבחר

"הגשש שנהרג ניסה לשכנע צעירים לשרת בצה"ל"

בני משפחתו של הגשש הבדואי מדרום הארץ, שנהרג בפיצוץ מטען ליד כיסופים, סיפרו כי "הוא בחר להגן על המדינה שבה הוא חי". הוא הותיר אחריו שתי נשים ושבעה ילדים. בבית החולים סורוקה נאבקים הרופאים על חייו של לוחם גבעתי שנפצע באורח אנוש

"הוא ניסה בכל כוחו לשכנע צעירים להתגייס לצבא כדי לעזור למדינה. הוא סיפר שהשירות שלו קשה, אבל הוא בחר להגן על המדינה שבה הוא חי" - כך סיפר היום (ה') ל-ynet בן דודו של חייל צה"ל מיישוב בדואי בדרום הארץ, שנהרג בפיצוץ מטען ליד כיסופים. משפחתו ביקשה לא לפרסם את שמו.

 

הגשש, בן 28 במותו, הותיר אחריו שתי נשים ושבעה ילדים. הוא נקבר בטקס לא צבאי בבית הקברות האזורי בכסייפה.

 

בן דוד אחר של החייל שנהרג סיפר כי רוב בני המשפחה שירתו בצה"ל. "לפני חודש ראיתי אותו בבית, הוא סיפר שהוא מרוצה מאוד מהשירות הצבאי. אמנם היה לו שירות קשה, אבל הוא אהב את מה שהוא עשה. אני עדיין לא קולט שהוא נהרג".

 

הגשש נהרג לאחר שמטען חבלה רב עוצמה הופעל ליד ג'יפ הסופה בו נעו חיילים. בתקרית נפצע לוחם בגדוד "צבר" של חטיבת גבעתי באורח קשה - הוא הובהל באמצעות מסוק לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר-שבע, לשם הועברו גם שני חיילים נוספים שנפצעו באורח קל. לג'יפ נגרם נזק רב.

 

זה הגשש השני שנהרג באזור הרצועה בשנתיים האחרונות. בספטמבר 2006 נהרג גשש צה"ל בן 44, בהיתקלות בעזה. הגשש, אב לעשרה ילדים, שגם משפחתו ביקשה שלא לפרסם את שמו, שירת 19 שנה בצה"ל. הוא הובא לקבורה באחד הכפרים הלא מוכרים בנגב, בהלוויה בדואית מסורתית ולא צבאית, לבקשת המשפחה.

 

בתוך כך, בבית החולים סורוקה בבאר-שבע נאבקים הרופאים על חייו של לוחם בגדוד "צבר" של חטיבת גבעתי, שנפצע בתקרית. מנהל יחידת הטראומה בבית החולים סורוקה, ד"ר גדי שקד, אמר ל-ynet כי מצבו של הלוחם שנפצע באורח אנוש עדיין קריטי. "הוא בטיפול נמרץ ונשקפת סכנה לחייו. הרבה מאוד רופאים בפירוש נלחמים על חייו, הוא סובל מפגיעה בעיקר בגפיים". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות צה"ל בכיסופים
צילום: רויטרס
מומלצים