שתף קטע נבחר

החייל שנפצע אנושות שימש כפה להוריו החירשים

לירן בנאי בן 19 מאשקלון, שנפצע אנושות בתקרית ליד כיסופים, סייע להוריו החירשים בשנים האחרונות. אמו גילה סיפרה ל-ynet: "לירן היה הפה שלנו כל הזמן. הוא השלים אותנו בכל מקום". אביו: "אנחנו מחכים לנס שיוציא אותו מזה"

"הוא היה הפה שלנו כל הזמן. הוא השלים אותנו בכל מקום" - כך סיפרו אמש (יום ה') הוריו של לוחם גבעתי, לירן בנאי, בן 19 מאשקלון, שנפצע באורח אנוש בפיצוץ מטען באזור כיסופים. הוריו של לירן חירשים ומאז שנודע להם על פציעתו הם שוהים ליד חדרו בבית החולים סורוקה בבאר-שבע, שם הם מתפללים שמצבו ישתפר.

 

בשיחה עם ynet סיפרו ההורים כי לירן שימש להם בשנים האחרונות כפּה. אביו אמר: "אנחנו מחכים לנס שיוציא אותו מזה. אנחנו מרגישים שבעתיד יהיה לו קשה מאוד עם קטיעת הרגליים".  

 

 

לירן היה הנהג בג'יפ הסופה שלידו הופעל מטען. הגשש שישב לצידו נהרג מעוצמת הפיצוץ ואילו שני חיילים שישבו מאחור נפצעו באורח קל. כתוצאה מהפגיעה נקטעו רגליו של החייל. אמו של לירן, גילה, סיפרה על בנה שעזר לה ולבעלה לתקשר בחיי היום-יום: "הוא היה הפה שלנו כל הזמן. הוא השלים אותנו בכל מקום".

 

על הקשר בין לירן להוריו, סיפרה האם: "אנחנו מאוד קשורים אליו. היינו בבית כשבאו להודיע לנו על הפציעה. מאוד נבהלנו ומיהרנו לבית החולים, המצב שלו לא טוב, קשה מאוד מאוד. הוא ילד מקסים, ילד טוב, בוגר, מי שטיפל במשפחה שלנו. אנחנו מתפללים לשלומו. אנחנו צריכים הרבה כוחות והרבה אמונה בשעות האלה".

 

האב גיא הוא פעיל באגודת החירשים באשקלון. יחד עם סגן ראש העיר והממונה על הרווחה, אבי וקנין, הוא יזם פעולות שונות למען החירשים באשקלון. אחת הפעולות למשל היא הבאת מתורגמנית לשפת הסימנים לכל האירועים והטקסים הרשמיים בעיר. וקנין, שהגיע לבית החולים לסייע לבני המשפחה, אמר: "כואב לראות את ההורים הללו. הם כל-כך קשורים אחד לשני. אמרתי להם שצריך להתפלל שהוא יישאר בחיים. לאחר מכן אין לי ספק שהוא יתגבר על הפציעה".

 

במחלקת הרווחה באשקלון העמידו לרשות המשפחה מתורגמנים לשפת הסימנים, שיהיו לידם 24 שעות ביממה ואמצעים נוספים בכדי לסייע להם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי הפצועים לסורוקה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים