שתף קטע נבחר

לוב הכשילה הצעה לגינוי הפיגוע בי-ם

קבלת ההצהרה המגנה את הפיגוע הוכשלה בשל התעקשות לוב לכלול בה גינוי על הרג הפלסטינים בעזה

אין גינוי: לוב, החברה במועצת הביטחון, מנעה הלילה (יום ו') קבלת הצהרה לתקשורת על גינוי הפיגוע בירושלים, בו נרצחו שמונה ישראלים. זאת, לאחר שדרשה להוסיף להצהרה גינוי להרג הפלסטינים בעזה.

 

עם תום ההתייעצויות, יצא שגריר ארצות הברית באו"ם, זלמאי חלילזאד, לכתבים והביע את אכזבתו מכך שלוב מנעה הודעה מוסכמת לגינוי הפיגוע בירושלים.

 

"אין מה להשוות בין פעולה של מחבל שנכנס במכוון להרוג אזרחים שלווים בבית ספר לבין מדינה שמגנה על עצמה ועל אזרחיה. לכן לא יכולנו לקבל את התוספות שלוב ביקשה", הסביר השגריר.

 

"לוב לא צריכה להיות במועה"ב"

שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, אמר לכתבים בתום ההתייעצויות כי "לוב היא מדינה טרוריסטית שהסתננה למועצת הביטחון. מדינה שהביאה את אסון לוקרבי".

 

עוד הוסיף גילרמן כי "זו מדינה החברה באו"ם. מזכ"ל האו"ם גינה באופן חריף ביותר את הפיגוע, אבל לוב מתעלמת ולא מסכימה לגינויו. זו מדינה שלא צריכה להיות במועצת הביטחון ולא בקהילה הבינלאומית".

 

מוקדם יותר הלילה גינה מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, "את ההתקפה הפראית על המדרשה היהודית במערב ירושלים וההרג והפציעה המתוכננת של אזרחים".

 

מזכ"ל האו"ם הביע חשש "מהפוטנציאל של פעולות אלימות וטרור לחבל תחת התהליך המדיני". באן הביע בהודעתו תנחומים למשפחות ההרוגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיגוע בישיבה
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
"מדינת טרור". גילרמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים