שתף קטע נבחר

ליברמן: הפיגוע - בגלל ההסתה של ח"כים ערבים

יממה לאחר הפיגוע הקשה בירושלים, אומר יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כי מנהיגי הציבור הערבי וחברי הכנסת הערבים נושאים באחריות. בשיחה עם ynet, הוא קורא להוציא מפלגות ערביות מחוץ לחוק

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מאשים את חברי הכנסת הערבים ואת מנהיגי הציבור הערבי בהסתה שהובילה לפיגוע הקשה בישיבת מרכז הרב בירושלים. "ההסתה שלהם ללא ספק תרמה לאווירה שמביאה אזרח ישראל שנושא תעודת זהות ישראלית, שעובד בתוך מדינת ישראל, לבצע פיגוע".

 

 

בשיחה עם ynet, אמר ליברמן: "לצערי, אנחנו שקועים בתוך גל של טרור. זה לא משנה אם זה על-ידי מחבל שבא מחברון לדימונה, ראינו ניסיון ללינץ' במזרח ירושלים לפני כמה ימים, ירי של קסאמים על שדרות ואשקלון ולצערי האירוע הקשה ביותר אתמול. גל הטרור הזה הוא ללא ספק תוצאה של מדיניות לא נכונה וגם תוצאה של הסתה והתלהמות מצד ראשי חמאס והג'יהאד וגם מצד אותם אנשים שקראו בתוך מדינת ישראל לפעולות צה"ל שנועדו להגן על תושבי שדרות ואשקלון - פשעים נגד האנושות, או אותה התלהמות שראינו באום אל-פחם".

 

לדבריו, "הח"כים הערבים לא יכולים להתנער מאחריות שלהם לפיגוע בירושלים. אותה הסתה, אותו שיתוף פעולה עם ארגוני טרור, שקיבלה ביטוי מוחשי גם בנושא של עזמי בשארה. אי אפשר לפטור אותם מאחריות לפיגוע".

 

בתשובה לשאלה מה הוא מציע לעשות, השיב: "כבר מזמן היה צריך להוציא אותם מחוץ לחוק. חלק מאותם אנשים תוך כדי מלחמה נסעו ללבנון וסוריה, נפגשו עם ראשי מדינות האויב, והם ממשיכים לכהן. הם גם חתומים על הצהרות ששוללות את הגדרת מדינת ישראל כמדינה יהודית ציונית. זה אנשים שפועלים באופן מודע וגלוי כבר הרבה זמן בשלב ראשון להרס של מדינת ישראל כמדינה יהודית".

 

ליברמן קורא "להוציא מחוץ לחוק מפלגות ערביות. הם פשוט משתפי פעולה עם ארגוני טרור, עם האויבים שלנו ומשמשים כנציגים של ארגוני טרור בכנסת ישראל. ההתלהמות שלהם, ההסתה שלהם, ההתנהגות שלהם בתקופה האחרונה - יש להם ללא ספק תרומה נכבדת לאותו פיגוע שקרה בירושלים ויש לח"כים אחריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכל בגלל ההסתה. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
עזמי בשארה
צילום: איי פי
מומלצים