שתף קטע נבחר

חשד: גנב מתכות פירק טנק בשטח אש של צה"ל

שוטרים שערכו חיפוש ברכב חשוד מצאו מתכות במשקל טון וחצי, שככל הנראה פורקו מטנק שחנה בשטח אש של צה"ל. המשטרה: "אנו רואים בחומרה גניבת מתכות מבסיסים צבאיים, ממפעלים אזרחיים וכמובן מאנדרטאות"

המשטרה עצרה לפנות בוקר (שבת) גבר בן 31, תושב הכפר ג'וליס שבגליל המערבי, בחשד שפירק טנק השייך לצה"ל במטרה להשתמש במתכות. שוטרים עצרו את החשוד לאחר שבחיפוש ברכבו התגלו חלקי מתכת רבים.

 

במשטרה חושדים כי החלקים שייכים לטנק שפורק על ידיו באחד משטחי האש של צה"ל באזור. מפקד תחנת משטרת ירדן, רב-פקד אבי מאור, סיפר ל-ynet: "שוטרי התחנה הבחינו ברכב עמוס במתכת סמוך לצומת עמיעד שבגליל העליון וסימנו לו לעצור בצד. בבדיקה מדוקדקת שנערכה התברר כי מדובר בכמות של טון וחצי מתכת, שפורק על-פי החשד מטנק שחנה בשטח צבאי".

 

"עידכנו את גורמי הצבא בפרטי המקרה, ואחד הקצינים המוצב באזור אף זיהה את החלקים כשייכים לטנק צה"לי. מיד עצרנו את החשוד והעברנו את חלקי הטנק המפורק לידי הצבא", הוסיף רב-פקד מאור.

 

מבדיקה של צה"ל עולה כי חלקי הטנק שנגנבו שייכים לטנק המשמש כמטרה באימונים ונמצא מחוץ לאחד מבסיסי צה"ל בגליל העליון.החשוד בגניבה אף הגדיל לעשות ולצד גניבת המתכת הגדולה, הוא גם גנב דלק ממספר מכלים בבסיס צבאי. "המשטרה רואה בחומרה את מקרי גניבת המתכות מבסיסים צבאיים, ממפעלים אזרחיים וכמובן מאנדרטאות שונות. אנחנו מקפידים לערוך סיורים בשטח התחנה כדי להילחם בתופעה ולמגר אותה", סיכם מאור.

 

החשוד בגניבה יובא הערב לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בנצרת. המשטרה תבדוק בהמשך היום, בשיתוף עם צה"ל, אם לחשוד היו שותפים למעשי הגניבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד גנב מתכות במשקל טון וחצי (ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים