שתף קטע נבחר

נעצרו 8 חשודים במעורבות בפיגוע ב"מרכז הרב"

השמונה הועברו לחקירה, כדי לבדוק האם סייעו למחבל שרצח שמונה תלמידים בישיבת "מרכז הרב". מפקד מחוז י-ם העריך כי הפיגוע תוכנן עוד לפני פעולת צה"ל בעזה, וכי המחבל הכיר היטב את הזירה: "הוא תכנן את הפיגוע ותצפת על האזור"

משטרת מחוז ירושלים הודיעה הערב (שבת) כי עצרה שמונה חשודים במעורבות בפיגוע הקשה בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, בו נרצחו שמונה מתלמידי המוסד. לדברי מפקד מחוז ירושלים, האירוע תוכנן עוד קודם לפעולת צה"ל בעזה, והמחבל ככל הנראה תצפת במשך זמן מה על זירת הפיגוע.

 

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, סיפר בראיון בערוץ 2 כי השמונה הועברו לחקירה, וכעת נבדק הקשר בינהם לבין תכנון

הפיגוע ולמחבל שביצע אותו. "נכון לעכשיו נעצרו שמונה אנשים. אנחנו בודקים קשר למשלחים וכיצד הגיע לידי המחבל ארסנל הנשקים. כל זה מצוי תחת חקירה, ומעבר לזה לא ניתן לפרסם", אמר.

 

לדבריו, במהלך החקירה התבררו פרטים חדשים אודות המחבל, עלא אבו-דיים, תושב הכפר ג'בל מוכאבר. "החקירה בעיצומה בשיתוף עם שב"כ. המחבל לא מוכר, ולא הכרנו אותו ואת פעולותיו. זה אדם נורמטיבי שניהל רכב הסעות לילדים והתארס לא מזמן", סיפר.

 

ניצב פרנקו אף התייחס לטענות כי הפיגוע בוצע בתגובה לפעולות צה"ל בעזה, אולם העריך כי הוא תוכנן זמן רב לפני המבצע בצפון הרצועה. "אנחנו למדים מהפרטים הראשונים, וההערכה שלנו היא שהאירוע תוכנן. להערכתי זה משהו שהוא מעבר לאירועים בעזה, הוא תכנן את הפיגוע ותצפת על האזור, לא ידוע כמה זמן", הוסיף. 

 

פרנקו הדגיש כי היערכות המשטרה בירושלים גבוהה תמיד, על רקע היותה יעד פוטנציאלי לפיגוע.

 "ירושלים זו לא עיר שמאפשרת שאננות, היא נמצאת כל הזמן כיעד אצל ארגוני המחבלים וזה מחייב אותנו לשמור על עירנות כל הזמן. צריך להבין שזה מפגע שיצא משכונה בירושלים", הסביר.

 

עם זאת, הוא נמנע מלחזות התלהטות באזור על רקע המצב הבטחוני. "זה אירוע ייחודי וחד פעמי. מבחינתי זה אירוע ממוקד וקשה מאוד. עם זאת, אני לא צופה תסיסה בקרב ערביי ירושלים, אנחנו ערוכים", אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל. תצפת על הזירה
צילום: AP
הפיגוע בישיבה. תוכנן זמן רב
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים