שתף קטע נבחר

עשרה נעצרו בעקבות ידוי האבנים, בהם בני 13

שבעה נערים מג'אסר א-זרקא ושלושה צעירים נוספים מפורדיס נעצרו הלילה, בחשד שהשליכו בשבת אבנים לעבר כלי-רכב בכבישים 2 ו-4. לפי המשטרה, חלקם הודו בעבירות

אחרי ידוי האבנים באזור חוף הכרמל, מגיעים המעצרים: שוטרי תחנת זיכרון יעקב, מלווים באנשי מג"ב ויס"מ, עצרו הלילה (יום א') שלושה צעירים כבני 18 בפורדיס ושבעה נערים, בני 13 עד 15, בג'אסר א-זרקא.

 

במהלך השבת אירעו מספר מקרים של ידויי אבנים לעבר כלי-רכב, שנעו בכביש החוף (כביש 2) ליד ג'אסר א-זרקא וכן בכביש תל-אביב - חיפה הישן (כביש 4) ליד פורדיס. השמשה של אחת המכוניות נופצה ואשה, תושבת כפר קאסם, נתקפה בחרדה.

 

מפקד משטרת זכרון יעקב, רב-פקד עופר קנטרוביץ', אמר הבוקר ל-ynet כי בעקבות המקרים, עסקו אנשיו באיסוף מידע מודיעיני, בניסיון להתחקות אחר המעורבים. בשעות הלילה בוצעו המעצרים. לדברי רפ"ק קנטרוביץ', חלק מהחשודים כבר קשרו עצמם לאירועים, ואחרים מכחישים. בשלב זה לא ברור אם מדובר באירועים מונהגים ומתוכננים - או ספונטניים.

 

באזור ג'סר א-זרקא נרשמו בחודשים האחרונים מספר מקרים של ידויי

 אבנים לעבר כלי רכב, בעיקר מעל הגשר החוצה את כביש 2. באירוע מסוג זה באוקטובר 2000 נרצח ז'אן בכור, תושב מרכז הארץ. גם באזור פורדיס היו מספר מקרים של ידויי אבנים בחודשים האחרונים.

 

לפני כחודש פורסם כי המשטרה, בתי-הספר והרשות המקומית בג'אסר א-זרקא יוזמים פרויקט לגיוס "נאמנים" מקרב תלמידי התיכון ביישוב, להתמודדות עם מקרי האלימות בקרב בני נוער ביישוב, בהם גם ידויי האבנים. רפ"ק קנטרוביץ' אמר בעקבות האירועים בסוף השבוע כי התוכנית התעכבה, אולם כבר היום הוא צפוי להיפגש עם ראש מועצת ג'אסר א-זרקא, ולדון עמו בנושא.

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ידוי אבנים. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים