שתף קטע נבחר

מת החייל מכיסופים ששימש פה להוריו החירשים

לירן בנאי בן ה-20 טיפל במסירות בהוריו. במשך שלושה ימים הם לא משו ממיטתו בבית-החולים "סורוקה" ונשאו תפילה, אך לשווא: הבוקר הוא מת מפצעיו הקשים בפיצוץ המטען ליד עזה. "מיום חמישי חיינו בתקווה שהוא יצליח להתגבר", אמרה אמו

שלושה ימים נאבקו רופאי בית-החולים "סורוקה" בבאר-שבע על חייו של סמל לירן בנאי, בן 20 מאשקלון, שנפצע אנושות ממטען חבלה ליד כיסופים. הבוקר (יום א') הוא נפטר מפצעיו והרופאים ניגשו להוריו ובישרו להם את הבשורה המרה באמצעות מתורגמנית. הם בכו בקול שקט מאוד, כמעט ללא קול.

 

"אנחנו כואבים מאוד את מותו. חיינו בתקווה מיום חמישי שהוא יצליח להתגבר על הפציעה", סיפרה אמו של לירן, גילה. "ידענו שהמצב שלו קשה, הוא איבד המון דם במהלך הפינוי, כאשר רגליו נקטעו. אני לא יודעת איך נצליח להתגבר על האובדן הזה". 

 

ד"ר גדי שקד מנהל יחידת הטראומה בבית החולים "סורוקה" סיפר הבוקר: "היה לו סיכוי של אחוז אחד להחזיק מעמד, ועל האחוז הזה עבדנו שלוש יממות מלאות. הגיעו הרבה רופאים בכירים ועזבנו את הכל כדי לטפל בו. הוא עבר מספר ניתוחים ופעולות כירורגיות, ובנוסף קיבל מנות דם. היה נראה כאילו הבוקר הצלחנו לעצור את הדימום אבל היתה קריסת מערכות"

 

בנאי הגיע עם קטיעה של אחת מרגליו ובבית החולים נאלצו לקטוע רגל נוספת. הבעיה הקשה שממנה סבל היתה דימום בלתי פוסק שהרופאים לא הצליחו לעצור, גם לא באמצעות עשר מנות של התרופה "נובו-סבן", שזכתה לכינוי "תרופת הפיגועים" משום שהצליחה לעצור דימומים קשים ולהציל חיים.

 

הוא שירת בגדוד "צבר" של חטיבת גבעתי. הוא היה הנהג ברכב ה"סופה" , שלידו הופעל המטען בגבול רצועת עזה. הגשש שישב לצידו נהרג מעוצמת הפיצוץ, ושני החיילים שישבו מאחור נפצעו באורח קל. בנאי נפצע אנושות ורגליו נקטעו. עם מותו, הוא הותיר אחריו הורים, אחות חיילת ואח תלמיד כיתה ז' בבית הספר באשקלון.

 

היה להם קשר מדהים

על הבן המיוחד, ששימש פה להוריו החירשים, סיפרה אמו בשבוע שעבר: "אנחנו מאוד קשורים אליו. הוא ילד מקסים, ילד טוב, בוגר, שטיפל במשפחה שלנו. הוא היה הפה שלנו כל הזמן. הוא השלים אותנו בכל מקום". 

 

גיא, אביו של לירן, הוא פעיל באגודת החירשים באשקלון. יחד עם סגן ראש העיר והממונה על הרווחה, אבי וקנין, הוא יזם

פעולות שונות למען כבדי השמיעה בעירו, בהן הבאת מתורגמנית לשפת הסימנים לכל האירועים והטקסים הרשמיים.

 

וקנין, שליווה את ההורים במהלך כל השבת, אמר: "הם משפחה מדהימה. היינו בקשר אתמול והבנתי שמצבו של לירן הידרדר, ניסינו לחזק אותם וסייענו להם בכל דרך. היה בין ההורים ללירן קשר מדהים, הוא הבן שליווה את המשפחה והם קיבלו המון כוחות ממנו. אני מאוד מקווה שהם יצליחו להתגבר". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו חנן גרינברג ומיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמל לירן בנאי
צילום רפרודוקציה
"סופה" בכיסופים
צילום: AFP
מומלצים