שתף קטע נבחר

חשד: רו"ח גנב מלקוחותיו 1.2 מיליון שקל

כדי להסתיר מלקוחותיו את העובדה שלא שילם עבורם את מלוא תשלומי המע"מ, זייף החשוד את העתקי דוחות המס, באופן שייראה שכביכול שילם את מלוא התשלום בגין ההמחאות שקיבל. מע"מ דרש מהלקוחות לכסות החוב, ונגרם להם נזק כספי ניכר

רואה חשבון מרמת-גן חשוד שגנב מלקוחותיו 1.2 מיליון שקל. מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב עצר היום (א') את רואה החשבון בחשד שבשנים האחרונות גנב כספים שנועדו למס ערך מוסף.

 

החשוד משמש רואה חשבון של חברות ועסקים בגוש דן. באחרונה הצטברו במפלג ההונאה תלונות מלקוחות על-כך שב-2007-2002 קיבל מלקוחותיו המחאות בסכום כולל של 1.2 מיליון שקל, על מנת שישלם עמם את המע"מ. לדאבונם גילו אותם לקוחות בדיעבד כי במקום לשלם את הכסף לשלטונות המס, הוא בחר להפקיד אותם בחשבונותיו הפרטיים.

 

בחקירה עלה שכדי להסוות ולהסתיר מלקוחותיו את העובדה שלא שילם בעבורם את מלוא תשלומי המע"מ, זייף החשוד את העתקי דוחות המס באופן שייראה שכביכול שילם את מלוא התשלום בגין ההמחאות שקיבל מהם.

 

לפני שמונה חודשים ערך מע"מ חקירה וחיפוש במשרדו של החשוד, ואז התגלו החשדות לעבירות המע"מ והמרמה שלו. בעקבות הגילוי דרשו שלטונות מע"מ מהלקוחות לשלם את החוב, למרות שהעבירו כבר המחאות שנגבו, ובכך נגרם להם נזק כספי משמעותי.

 

לפני כחודש הגישו שלטונות מע"מ כתב אישום, והיום עצרה המשטרה את רואה החשבון להמשך החקירה. אחר הצהריים יובא רואה החשבון להארכת מעצר בבית-משפט השלום בתל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סידי בנק
חישובים לא טובים. אילוסטרציה
צילום: סידי בנק
מומלצים