שתף קטע נבחר

כך תעברו את חג פורים בשלום

דווקא החג הכי שמח בשנה מלווה הרבה פעמים בתאונות טרגיות ונוראיות. רגע לפני שאתם מחפשים את הקטנטנים ושולחים אותם לחגוג - שימו לב לכמה הוראות בטיחות

מדי שנה מובהלים עשרות ילדים לחדרי המיון ברחבי הארץ בחג שאמור להיות השמח מכולם. חג הפורים מלווה בפציעות, כוויות, הרעלות ותאונות. את כולן ניתן למנוע באמצעות הדרכת הילדים ונקיטת אמצעי זהירות פשוטים.

 

תחפושות

חלק מהתחפושות, במיוחד הזולות, עשויות מרכיבים דליקים כמו צמר גפן, נייר, בד ויסקוזה, נוצות וחומרים פלסטיים. מרכיבים אלה נדלקים בקלות וגורמים לכוויות קשות. הקפידו להלביש את הילד בתחפושת בעלת תו תקן ישראלי.

 

אש וכוויות

הזכירו לילדים מראש להימנע מקרבה למוקדי אש, חום לוהט ואביזרים נפיצים העשויים לגרום להתלקחות הבד ואביזרי התחפושת. במקרה של התלקחות, ממליץ מגן דוד אדום להשכיב את הנפגע, לגלגלו בחול או בעפר, לכבות את האש בכמות מים גדולה או להחניקה באמצעות שמיכה רטובה.

 

את ראש הנפגע יש להקפיד שלא לכסות, מחשש לחנק. אין להסיר בגדים חרוכים ואין למרוח משחות שומניות על הכוויות אלא לקרר את מקום הכוויה במים ולהבהיל את הנפגע למוקד רפואי של קופת חולים או לחדר המיון.

 

תרסיסים

הסבירו לילדים כי אסור לרסס תרסיסים למיניהם לכיוונם של אנשים, ובמיוחד לא על איברים חשופים, עיניים או פנים. במקרה של חדירת חומר כימי לעיניים יש לשטוף בהרבה מים זורמים. חשוב לזכור כי התרסיס הוא חומר דליק ביותר הגורם לא רק לגירוי וכוויה אלא גם לסכנת התלקחות.

 

זיקוקין

יש להישמר שלא לקרב זיקוקי אש לאזור הפנים, ובמיוחד לא לעיניים. במקרה של חדירת גץ אש לעין יש לשטוף אותה במהירות במים ולהעביר את הנפגע למתקן רפואי קרוב.

 

פיקות וקפצונים

הסבירו לילדים כי אין לירות פיקות וקפצונים ליד האוזניים והעיניים מחשש לנזק בלתי הפיך וליקוי שמיעה לצמיתות.

 

איפור

ד"ר עודד פוזננסקי מחדר המיון של מרכז שניידר לרפואת ילדים, ממליץ להשתמש במוצרי איפור המאושרים על ידי משרד הבריאות מחשש לתגובה אלרגית קשה של הילד עד לסכנת כווית עור. בכל חשד לתגובה עורית כתוצאה משימוש במוצרי האיפור, הטיפול המומלץ הוא לשטוף את האזור במים ולפנות לעזרה רפואית. הקפידו להפחית את משך השהייה של האיפור על העור ולהסירו לפני השינה.

 

משלוחי מנות

בשניידר מזהירים כי יש להקפיד שמשלוחי מנות לילדים מתחת לגיל 7 לא יכילו דברי מאכל קטנים ופיצוחים ובהם שקדים, בוטנים, אגוזים, קשיו וגרעינים. אלה עלולים להישאף בקלות על ידי הילד ולגרום לחנק. הקפידו גם שהמשלוח לא יכיל חלקי פלסטיק קטנים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
חזיזים, נפצים ופצצות
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים