שתף קטע נבחר

המשטרה מונעת הלוויה מתוקשרת למחבל

גופתו של עלא אבו-דיים, שרצח שמונה מתלמידי ישיבת "מרכז הרב" בירושלים, מעוכבת במשטרה - מאחר שמשפחתו לא הסכימה לתנאים: הלווייה שקטה וללא ליווי תקשורתי

במשטרה מונעים מהלווייתו של המחבל שרצח ביום חמישי שמונה מתלמידי ישיבת "מרכז הרב" להפוך לאירוע תקשורתי. אנשי מחוז ירושלים היו אמורים להעביר אמש (א') את גופתו של המחבל, על אבו-דיים, למשפחתו, לצורך קיום לוויה היום - אולם זו טרם הועברה.

 

 

במשטרה סיכמו עם המשפחה מהכפר ג'בל מוכאבר שבמזרח העיר, שהלוויה תהיה שקטה וללא ליווי של אמצעי התקשורת. מאחר שהמשפחה לא עמדה בתנאים אלה, הוחלט לעכב את העברת הגופה עד להודעה חדשה. במשטרה הדגישו כי הדבר יתבצע רק כאשר המשפחה תעמוד בתנאים.

 

אבו-דיים עצמו, כמו בני משפחתו, היה ידוע כתומך חמאס - על כך יעידו הדגלים שהיו תלויים בסוכת האבלים שהקימה המשפחה. אך המסתורין סביב האפשרות כי ארגון אחר, אולי חיזבאללה, עומד מאחורי הפיגוע הרצחני, נותר בעינו.

 

משטרת מחוז ירושלים עצרה בשבת שמונה חשודים במעורבות בפיגוע.

 לדברי מפקד מחוז ירושלים, האירוע תוכנן עוד קודם לפעולת צה"ל בעזה, והמחבל ככל הנראה תצפת במשך זמן מה על זירת הפיגוע.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הורה אתמול למוסד לביטוח לאומי לא להעביר את דמי קבורתו של המחבל. ואולם, בדיקת ynet העלתה כי במשרד הפנים לא מקיימים כל דיון בעניין - לא בדרג המקצועי ולא בסביבתו של השר, מאיר שטרית. מתברר כי על-פי החוקים הקיימים כיום, אין לשר הפנים, וגם לא לראש הממשלה שום סמכות לשלול את מעמד התושב של המשפחה. לשר הפנים יש סמכות לשלול את אזרחותו של ישראלי, אם מוכח כי מעל באמון המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגלי חמאס בבית המחבל
צילום: AFP
עלא אבו-דיים
צילום: AP
מומלצים