שתף קטע נבחר

בר-און הגיש בקשה לחון את עמרי שרון

בבקשה שהוגשה לנשיא המדינה ולשר המשפטים, כתב שר האוצר כי עמרי שרון לקח אחריות, יש לו ילדות ואבא חולה והוא שילם את המחיר. לטענתו, הוא ביקש את החנינה כאדם פרטי ולא כשר

שר האוצר רוני בר-און הגיש בקשה לחנינה של עמרי שרון לנשיא המדינה, שמעון פרס, ולשר המשפטים, דניאל פרידמן. בר-און נימק זאת במילה "די". הוא טוען כי עשה זאת כאדם פרטי והגיש את בקשת החנינה על נייר מכתבים פרטי עם כתובתו הפרטית.

 

בנימוקיו, כתב "די". תשע שנים נמשכת הפרשייה, כתב בר-און. לדבריו, עמרי שרון הודה מייד באשמה. עמרי שרון לקח אחריות. הוא הסתלק מהחיים הפוליטיים. גם בית המשפט הפחית מעונשו. יש לו ילדות ואבא חולה. מספיק. הוא שילם את המחיר. די. אי אפשר לפגוע כך באדם. בכל רמה שהיא, צריך לשקול אפשרות לחון אותו, הסביר שר האוצר.

 

לפני כשבועיים התחיל עמרי שרון לרצות את מאסרו בבית הסוהר מעשיהו, לאחר שהורשע בעברות על חוק מימון מפלגות, ברישום כוזב במסמכי תאגיד בשבועת שקר ובעברות מנהלים בתאגיד.

 

נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, עדנה בקנשטיין, קבעה בשעתו כי "שרון לא בחל במעשי מרמה ולא בחל לרמות את המטה עבורו פעל את המפלגה ואת הציבור". השופטת קבעה כי שרון לא השאיר דבר ליד המקרה, הכל תוכנן בקפידה והוא הקים תוכנית מפורטת להסתרת מעשיו, אפילו מהאנשים שעבדו עמו: "במעשיו סיכן בפועל את תוצאות מערכת הבחירות, סיכן בפועל את ההליך הדמוקרטי, אשר ממנו שואבת הדמוקרטיה את כוחה ועצם קיומה". 

 

בשב"ס אמרו באחרונה ששרון יזכה לתנאים רגילים ויקבל את הפריבילגיות הניתנות לכל אסיר בהתאם להתנהגותו. על חופשות אומרים בשב"ס מוקדם לדבר, מכיוון שכל אסיר יוצא לחופשה שלו לאחר ריצוי רבע מתקופת המאסר ורק אם התנהגותו טובה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בר-און
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים