שתף קטע נבחר

4 שנות מאסר למסעדן שהונה את לקוחותיו

עונש מאסר כבד יחסית הוטל על יעקב גולן, שניהל את מסעדת "בת האיכר" ונהג להשתמש במספרי האשראי של לקוחותיו לצרכיו האישיים. בשל עברו הפלילי, החמיר השופט בעונשו

בית משפט השלום בתל-אביב גזר היום (ג') ארבע שנות מאסר בפועל על יעקב גולן, בן 57, שניהל את מסעדת "בת האיכר" במטולה. גולן הודה והורשע ב-37 מעשי הונאה בכרטיסי אשראי.

 

כמנהל המסעדה נהג גולן להשתמש במספרי האשראי של לקוחות המסעדה לצרכיו האישיים, וכן העתיק מספרי כרטיסי אשראי מקבלות של לקוחות בתי קפה שבהם בילה. במסגרת הסדר הטיעון הורשע בעשרות עבירות של זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה והתחזות.

 

השופט ציון קפאח אמר היום כי הוא לא חושב שבית משפט בארץ ראה מספר כזה של הונאות. השופט החליט להחמיר בעונשו למרות שהודה, בין היתר בשל עברו הפלילי: הוא הורשע ב-1995 בגניבה ממעביד וב-2004 הוא הורשע בעבירה של גניבת נכס ובקבלת דבר במרמה.

 

השופט קבע היום כי אינו מאמין לחרטתו של גולן מכיוון שגם בעבר הוא הביע חרטה על מעשיו, וכן דחה את טענתו בשלב הטיעונים לעונש כי ביצע את המעשים על רקע חובות בעקבות גירושים ולצורך כלכלת ביתו. השופט הביט בהוכחות ודחה את טענותיו: "חשבון של 1,500 שקל בבית קפה ברמת אביב אינו הוצאה של כלכלת בית".

 

פרקליטתו של גולן, דורית גיטרמן, אמרה בעקבות גזר הדין החמור - שבו הפעיל השופט גם שנת מאסר על תנאי - כי היא שוקלת לערער לבית המשפט המחוזי ואמרה כי "צר לה שבית המשפט החמיר עם הנאשם, למרות שחסך מזמנו של בית המשפט והודה עוד במהלך חקירתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים