שתף קטע נבחר

"ניסה להרשים, ונפצע קשה מפליטת כדור"

סייר ביטחון בבקעת הירדן נפצע קשה בעת שהסביר לחיילות כיצד משתמשים באקדח בעת שבילו במועדון. אחת החיילות לא ידעה כי האקדח הוטען מחדש, ירתה בשגגה ופצעה את הסייר בבטנו. מעסיקו התאכזב מכך שלא הפנים את הדרכות הביטחון הרבות: "הסברתי לו שוב ושוב, אבל כנראה שזה לא נקלט אצלו"

ניסה להרשים חיילות - ונפצע קשה מפליטת כדור. סייר ביטחון מקיבוץ גלגל שבבקעת הירדן נפצע קשה הלילה (יום ד') כשכדור נפלט מנשקו האישי ופגע בבטנו.

 

סמוך ל-3:00 התקבל דיווח על סייר ביטחון שנפגע בבטנו מכדור אקדח במושב נתיב-הגדוד. כונן מד"א מצא את הסייר, בן 27, כשהוא סובל מפצע כניסה בבטן של כדור אקדח ללא פצע יציאה. לצידו של הסייר היו שתי חיילות מבוהלות, הנמצאות במושב במסגרת שבוע אבטחת ישובים.

 

מסוק צבאי פינה את הפצוע במצב קשה ויציב לבית-החולים הדסה עין-כרם בירושלים, והוא הוכנס לחדר הניתוח. המשטרה פתחה בחקירה והשוטרים גבו עדויות משתי החיילות. המשטרה הצבאית עודכנה אף היא בפרטי האירוע.

 

מקור בקיבוץ גלגל אמר ל-ynet כי סייר הביטחון הסיע את החיילות לנתיב-הגדוד. השלושה בילו יחד במועדון המושב, ואז שלף הסייר את אקדחו האישי לבקשת החיילות. הוא פרק את האקדח מקליעים, הדריך את החיילות כיצד משתמשים באקדח, וכנראה נתן להן להתאמן בנשק, כשאינו טעון.

 

לדברי המקור, בשלב מסוים החזיר הסייר את המחסנית לאקדח, והניחו על השולחן. אחת החיילות נטלה את האקדח מבלי לדעת שהוא טעון מחדש, ופלטה כדור שפגע בבטנו של הסייר. "זה מקרה קלאסי של משחק בנשק", אמרו מקורות בקיבוץ. "הסייר ניסה להרשים את הבנות עם נשקו האישי ונפצע מפליטת כדור. יש לו מזל שמדובר בקליע 9 מ"מ פשוט, כי קליע אחר היה מפלח לו את הבטן".

 

"אקדח שיוצא מהנרתיק, בסוף יורה"

בני אלקסלסי, רכז הביטחון של קיבוץ גלגל ומעסיקו של הסייר שנפגע, סיפר שהתאכזב לשמוע כי אחד מאנשיו נפגע מפליטת קליע, חרף ההסברים וההדרכות החוזרות ונישנות בנוגע להוראות הבטיחות.

 

"בזמני, חידדו לי היטב את המשפט 'אקדח שיוצא מהנרתיק בסוף יורה'", אמר אלקסלסי. "הסברתי לו שוב ושוב, אבל כנראה שזה לא נקלט אצלו. התאכזבתי שאחרי חמש שנים שבהן הסייר עובד אצלי, הוא לא הבין עד כמה מסוכן הנשק האישי".

 

מבית החולים הדסה עין-כרם נמסר כי הניתוח שאליו הוכנס הסייר הסתיים בשעות הבוקר. הוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ ומצבו קשה אך יציב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים