שתף קטע נבחר

אולם אירועים יפצה אורח שנפגע מעמוד תאורה

אדם שביקר באולם האירועים לבונה נפל ונחבל לאחר שנתקל ברגלי מנורה שהוצבה באמצע רחבת הריקודים. הוא תבע את האולם, ופוצה ב-7,500 שקלים

אולם האירועים לבונה יפצה ב-7,500 שקלים אורח שביקר באולם לרגל חגיגת בר-מצווה של מכריו, ונפגע מרגלי מנורה שהוצבה ברחבת הריקודים. כך קבע בית המשפט.

 

בנובמבר 2006 ביקר התובע באולם האירועים לבונה לרגל חגיגת בר מצווה של מכריו. לטענתו, במהלך האירוע נתקל ברגלי מנורה שהוצבה באמצע רחבת הריקודים ושבלטו כלפי חוץ, ונפל. כתוצאה מהתאונה נפגע בפניו, ראשו, מצחו ובצד ימין. לדברי התובע, הוא נזקק לטיפול רפואי וסובל מאז פגיעתו מכאבים.

 

האולם טען מנגד, כי אין להטיל עליו אחריות, שכן המנורה שייכת לצלם, שהוזמן על-ידי בעל השמחה, ועל התובע היה להגיש את התביעה כנגד הצלם.

 

השופט אבי פורג מבית משפט השלום בתל אביב, קיבל את גרסת התובע, כי הוא נפל באולם האירועים לאחר שנתקל ברגלית של מנורה שהיתה מוצבת באולם.

 

טענת האולם, כי אינו אחראי מאחר שבעל השמחה הוא השוכר את שירותיהם של בעלי המקצוע- נדחתה, ונקבע כי תפקידו של האולם מחייב אותו לדאוג ולוודא שהציוד של בעלי המקצוע השונים, שהם חלק בלתי נפרד מהאירוע, ימוקם ויוצב באופן שלא יהווה כל סיכון לאורחים ו/או מי מהנוכחים, לרבות ציוד תאורה נייד.

 

האולם הפר את חובת הזהירות

נקבע, כי אולם אירועים חב חובת זהירות כללית וקונקרטית כלפי כל אחד מהאורחים באירועים המתנהלים בשטח האולם, וכי במקרה הנדון האולם הפר את חובת הזהירות הכללית והקונקרטית כלפי התובע, שהיה אורח באירוע ותוך כדי האירוע במהלך ריקוד ברחבת הריקודים נתקל ברגלית של מנורה ונפל.

 

לדברי השופט, "היה על הנתבעת לדאוג לכך שהמנורה תמוקם באופן שאין בו להוות סיכון לאורחים וזאת גם כאשר מדובר במנורה שמשנים את מיקומה במהלך האירוע".

 

עם זאת נפסק, כי יש לקבוע רשלנות תורמת מצד התובע שהיה צריך להיות עירני יותר ולהיזהר שלא להיתקל בעמוד התאורה, כפי שהאורחים האחרים שרקדו ברחבת הריקודים, לא נתקלו בעמוד התאורה וברגליו. השופט קבע את הרשלנות התורמת בשיעור של 25%.

 

לאור האמור, ובהתחשב ברשלנות התורמת של התובע, נקבע כי האולם יפצה אותו בסך של 7,500 שקלים בצירוף שכר טרחת עו"ד בסך של 900 שקלים.

 

לפסק הדין - לחצו כאן  

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים