שתף קטע נבחר

כרוז בימין: לעלות ולהרוס את בית המחבל ביום א'

בכרוזים שהופצו בירושלים, שכותרתם "קמים מהשבעה ועושים מעשה" נכתב כי ביום ראשון "נבוא בהמונינו להרוס את בית הרוצח ולגרש את בני משפחתו ותומכיו"

בעוד שבמערכת הפוליטית בודקים האם ניתן מבחינה חוקית להרוס את ביתו של המחבל מג'בל מוכאבר, שביצע את הפיגוע בישיבת "מרכז הרב" בירושלים - הודיעו כמה ארגונים בימין כי בכוונתם להרוס את ביתו של המחבל בעצמם.

  

עין תחת עין?

 

בכרוזים שהופצו הערב (יום ד') בירושלים, שכותרתם "קמים מהשבעה ועושים מעשה" ועליהם חתמו בין היתר ארגון "קוממיות" ו"נשים בירוק", נכתב כי "לאחר הטבח של שמונת בחורי הישיבה, תלמידי הישיבה לצעירים ומרכז הרב, מקום הרצח וסמל הציבור הדתי-לאומי, נבוא בהמונינו להרוס את בית הרוצח ולגרש את בני משפחתו ותומכיו".

 

הארגונים בימין קוראים להתכנס ביום ראשון בשעות אחר הצהריים בטיילת ארמון הנציב ומשם להמשיך לג'בל מוכאבר הסמוכה. "מול אזלת ידה של רשויות המדינה, ומול התעלמות מהדרישה הבסיסית להרוס ולגרש לפחות את בית הרוצח ותומכיו - נבוא אנו, וכשליחיו של עם ישראל נבצע את המלאכה".

 

מנגד, בישיבה שבה בוצע הפיגוע מתנגדים לנקמה. אתמול כינס ראש המוסד, הרב יעקב שפירא, את תלמידיו לאחר תקיפת שרת החינוך, יולי תמיר, והזהיר אותם פן יארגנו פעולות נקמה בעקבות הפיגוע. הרב שפירא ציין כי הוא שמע ויודע על התארגנויות של תלמידים שרוצים להרוס בכוח את סוכת האבלים של המחבל במזרח ירושלים,

אך אמר כי רבני הישיבה הסכימו ביניהם כי אין זה תפקידם של התלמידים. הרב שפירא דרש מתלמידיו לא להתנגש עם החוק או להתעמת עם ערבים.

 

עם זאת, דווח אתמול בערוץ 1 שקבוצה של גברים יהודים נפגשה עם רבנים וקיבלה היתר הלכתי לבצע פיגוע נקמה. לפי הפרסום, בפגישה דנו הנוכחים בשאלה האם צה"ל יגיב לפיגוע בישיבה, והגיעו למסקנה כי לא תהיה תגובה ישראלית. לכן, אומר אחד הרבנים לגברים: תגיבו אתם. הרב צייד שלושה מהנוכחים בכמה ספרים שעוסקים ברעיון גאולת ארץ ישראל ואמר להם: דעת תורה שתגיבו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרוז של ארגוני הימין
בית המחבל בג'בל מוכבר
צילום: AFP
מומלצים