שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: מכללת דיזיין תשיב לתלמידה חלק משכר הלימוד

תלמידה במכללת דיזיין גילתה שבקורס אליו נרשמה נלמד חומר שונה מזה שהובטח ושלא התאים לצרכיה. היא הגישה תביעה, ותפוצה ב-1,875 שקלים

בית המשפט קבע, כי מכללת דיזיין - מכללה לעיצוב, תשיב לתלמידה חלק משכר הלימוד ששילמה, מאחר שהיא נרשמה לקורס שכלל לימוד תוכנה שונה מזו שהובטחה לה ומזו שהתאימה לצרכיה.

 

לטענת התובעת, היא נרשמה לקורס שכלל בין היתר לימוד תוכנת אוטוקד 2006. התובעת הדגישה, כי היא שולטת היטב בתוכנת אוטוקד 2002 וכי היה ברצונה ללמוד את התוכנת אוטוקד 2006 הנדרשת במספר מקומות עבודה. להפתעתה, כשהחלה בלימודים גלתה שהקורס שניתן הינו בתכנת אוטוקד 2000 - גרסה ישנה עוד יותר מהגרסה שהיתה מוכרת וידועה לה.

 

בשל כך נמנעה מלהגיע לשיעורים שניתנו להדרכה בתוכנה האמורה, ועל כן דרשה החזר כספי בסך של 2,500 שקלים, וכן תבעה פיצוי בשל עוגמת נפש.

 

המכללה טענה מנגד, כי אמנם הובטח שתינתן הדרכה בתוכנת אוטוקד 2006, אולם נמצא שקיים צורך פדגוגי בלימוד אוטוקד 2000 וזאת בשל רמת ידיעותיהם ודרישותיהם של שאר התלמידים בקורס.

 

המכללה טענה, כי הציעה לתובעת, כפי שהציעה גם לסטודנטים אחרים, שעורים פרטיים בגרסת 2006 וזאת ללא תשלום נוסף.

 

השופטת יעל ייטב, מבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים, קיבלה את התביעה, וקבעה כי אמנם התובעת לא ביטלה את השתתפותה בקורס לחלוטין, אך אין לחייבה בתשלום עבור השיעורים בתוכנה שונה מזו שהובטחה לה ומזו שהתאימה לצרכיה.

 

לדבריה: " ... כיון שהוכנס שינוי מהותי בתוכן הנלמד, בהיקף של כרבע מהקורס ומבלי שהיה לתובעת תחליף מתאים, אני סבורה שהיה על הנתבעת לזכותה באופן יחסי".

 

לפיכך נקבע, כי המכללה תשלם לתובעת סכום של 1,875 שקלים, וכן 350 שקלים הוצאות משפט.

  

לפסק הדין -לחצו כאן

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים