שתף קטע נבחר

חשד: הסתכסכו עם נער ושחטו את כלבו

פגר של כלב התגלה במרכז באר טוביה, לאחר שעבר התעללות קשה. בעבר איימו נערים על בעליו של הכלב, בן גילם, לאחר שניסה למנוע מהם לתקוף אותו. במשטרה בודקים האם יש קשר בין האירועים

פגר של כלב מסוג פינצ'ר נמצא השבוע בבאר-טוביה לאחר שנדקר ונשחט. על פי החשד, הכלב עבר התעללות בעקבות סכסוך של נערים עם בעליו.

 

נער שמצא את גויית הכלב דווח על כך לעמותת "תנו לחיות לחיות", שהגישה תלונה למשטרה. מבדיקה ראשונית עולה כי הכלב עבר בעבר התעללות על ידי קבוצת נערים, שאף תקפו את בעליו, נער בן גילם, לאחר שניסה למנוע מהם לפגוע בכלבו.  

 

הנער ספג מכות קשות מקבוצת הנערים, שאף איימו עליו כי "יצטער" שהעיר להם על מעשיהם. אמו של הנער החליטה שלא לאפשר לבנה לשוב ללימודים עד שהנהלת בית הספר תטפל בנושא, והמשטרה פתחה אף היא בחקירת הקטטה.

 

עם זאת, במהלך בדיקת נסיבות המקרה התגלה פגרו של הכלב לאחר שעבר התעללות קשה, וכעת נבחנת האפשרות כי הנערים שהיכו את בעליו אף תקפו את כלבו. אוסי, אם המשפחה, סיפר כי הכלב היה כמו בן משפחה נוסף. "הוא טייל במושב, אנשים אהבו אותו והוא הגיע מידי פעם גם לבית הספר שם התחבב על כולם. ובשבוע שעבר נבעט על ידי אחד התלמידים, ואותו תלמיד גם איים על בני שנחקר בנושא הזה במשטרה כי עדיף שלא יצא מהבית".

 

לדבריה, בתחילת השבוע נעלם הכלב, ולאחר מכן קיבלה המשפחה הודעה על מציאת הפגר."ראינו את המראה המזעזע והיינו בסערת רגשות קשה. היינו בטוחים שכלבים פגעו בו". עם זאת, בדיקה שנערכה הוכיחה בבירור כי הכלב נשחט, ואף עבר קודם לכן התעללות.

 

"ברור לנו עכשיו שהכלב הובא למרכז המושב כדי שנמצא אותו ונדע מה עשו לו. אני רוצה לקוות שהמשטרה תעניש את האשמים בדבר", הוסיפה אוסי.

 

המשפחה הגישה תלונה במשטרה, שפתחה בחקירת נסיבות המקרה, במסגרתה הוזמנו לחקירה כל הנערים שהיו מעורבים בקטטה עם בעליו של הכלב.

מפקד תחנת המשטרה בקרית-מלאכי, סנ"צ עמיר קמחי, אמר כי נבדקים כיווני חקירה שונים. "המשטרה רואה בחומרה את ההתעללות בכלב ובכל בעל חיים אחר ומתייחסת ברצינות לתלונות שהוגשו בגין מציאת גויית הכלב", אמר.

 

אתי אלטמן מאגודת "תנו לחיות לחיות", קראה אף היא למשטרה להשקיע מאמצים במציאת האחראים. "מדובר במעשה חמור מאוד. אני הייתי לוקחת את המבצעים לבצע עבודות שירות בכלבייה ולעבוד שם יום יום כדי שירכשו חמלה ורגש כלפי בעלי חיים. היום זה כלב מחר זה קשיש או ילד", אמרה. הסיפור יפורסם מחר במלואו במקומון "ידיעות דרום". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכלב, כפי שנמצא בבאר טוביה
צילום: אבי קוזי
מומלצים