שתף קטע נבחר

מנהל "רבנים לזכויות אדם" נעצר במז' ירושלים

אשרמן, מנכ"ל "רבנים לזכויות אדם", עוכב לחקירה לאחר שהשתתף בהפגנה נגד חפירות ארכיאולוגיות שנערכו מזרח ירושלים. הוא התבקש לחתום על צו הרחקה מהאזור, וכשסירב נעצר. הארגון: מדובר בחלק משורת התנכלויות של צה"ל והמשטרה

המשטרה עצרה הערב (חמישי) את הרב אריק אשרמן, מנכ"ל ארגון "רבנים לזכויות אדם", לאחר שסירב לחתום על צו הרחקה משכונת סילואן שבמזרח ירושלים. זאת, לאחר שעוכב לחקירה במקום כשהפגין נגד חפירות ארכיאולוגיות המתקיימות בשכונה. 

 

אשרמן השתתף אתמול בהפגנות שערכו ארגוני שלום נגד החפירות הארכיאולוגיות והריסות הבתים בשכונה, שלטענת הארגון נערכות על ידי אנשי עמותת "אלעד" הימנית.

 

במהלך ההפגנה התפתח במקום עימות בין המפגינים לבין אנשי העמותה, שבעקבותיו זימנה המשטרה לחקירה חלק ממשתתפי ההפגנה, בהם גם הרב אשרמן. במהלך החקירה ביקשה המשטרה מן הרב לחתום על צו הרחקה מהשכונה במהלך התקופה הקרובה, אולם אשרמן סירב לחתום על הצו ובעקבות כך החליטה המשטרה לעצור אותו.

 

זכריה סידה, רכז השטח של ארגון "רבנים לזכויות אדם", אמר כי מעצרו של הרב אשרמן הוא חלק משורת התנכלויות מהן סובלים אנשי הארגון מצד המשטרה, הצבא וציבור המתנחלים במהלך עבודתם בשטחים.

 "הטרדות אלה מונעות מן הארגון למלא את תפקידו כארגון זכויות אדם ופוגעות במאמצים לחשוף התנכלויות והפרת זכויות אדם בשטחים הפלסטינים", אמר.

 

היום התברר כי בחפירות, שנערכו בסמוך, נחשפו לאחרונה שרידי מבנים שמורים היטב מתקופת בית ראשון. הממצאים הנדירים התגלו במרחק של כ-100 מטרים מהר הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
הרב אשרמן. סירב ונעצר
צילום: דלית שחם
מומלצים