שתף קטע נבחר

אבנים הושלכו ברמלה, פצוע מאבן בדיר חנא

אלמונים יידו אבנים לעבר ניידת שיטור קהילתי ביישוב דיר חנא בגליל המערבי שמשת הניידת נופצה ומתנדב נפצע באורח קל מאוד. בכביש 42 נפגעה לפחות מכונית אחת מאבנים שיידו ילדים מרמלה. נהגת: "אחת האבנים פגעה במכונית שלי. למזלי, השמשה לא התנפצה"

נהגים שנסעו בכביש 42 ברמלה דיווחו הערב (יום ה') על ילדים שיידו לעברם אבנים. רק בנס לא נגרמה תאונה. בדיר חנא שבגליל המערבי יידו אלמונים אבנים לעבר ניידת שיטור קהילתי. שמשת הניידת נופצה ומתנדב נפצע באורח קל מאוד. המשטרה פתחה בסריקות לאיתור המיידים.

 

כוחות משטרה מתחנת רמלה הוקפצו לכביש 42, בחיפוש אחר הילדים שיידו אבנים. מוקדם יותר נעצרו מספר קטינים ערבים שהשתתפו באירוע דומה, ובמשטרה מתכוונים להגיש נגדם כתב אישום.

 

אחת הנהגות שנסעה ברכבה וספגה אבן סיפרה ל-ynet: "נסעתי בכביש ופתאום ראיתי כמה ילדים קטנים, אולי בני 10 או 11 ליד הכביש, ופתאום הם זרקו את האבנים. אחת מהן פגעה באוטו שלי והיה רעש חזק. למזלי, השמשה לא התנפצה.

 

"המשכתי לנסוע עוד כמה מאות מטרים להתרחק מהם, ואז עצרתי לראות אם נגרם נזק. זה היה מפחיד, ורק בנס לא עשיתי תאונה. הסתכלתי במראה אחורה וראיתי שהם המשיכו לזרוק על מכוניות אחרות. מיד התקשרתי למשטרה, ואני מקווה שהם יעצרו אותם. זה פשוט סכנת חיים".

 

כבר בשעות אחר הצהריים המאוחרות התקבל דיווח על בני נוער ערבים שמיידים אבנים על מכוניות, והם נעצרו.

 

ראשי רשויות ערבים ויהודים מאזור ואדי ערה וחוף הכרמל גינו את יידוי אבנים לעבר רכבים בכבישי הצפון. עם זאת, הם הפנו אצבע מאשימה לממשלה שאינה עושה די: "מה שקורה בימים האחרונים צריך להדליק אור אדום אצל ראש הממשלה ואצל כולנו כאחד, מוטלת עלינו אחריות קולקטיבית", אמרו במסיבת עיתונאים שכינסו. פורום ראשי הרשויות של יהודים וערבים בואדי ערה, וחוף הכרמל נפגש בימים האחרונים כדי לדון במשבר: "הניסיון של שנת 2000 מלמד אותנו שצריך להתייחס לדברם שקורים עוד בראשיתם", אמר ראש המועצה המקומית מגידו, חנן ארז.

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים