שתף קטע נבחר

הרב קנייבסקי פסק: לא לקבל צדקה מ"שפע שוק"

החרדים מחריפים את החרם נגד עסקי דודי וייסמן: הרב קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים, פסק לגבאי רמת בית שמש לחדול מקבלת צדקה מכרטיס המועדון של "שפע שוק" - "הם תומכים בחילול שבת בפרהסיה ודינם כגויים שאין לקבל מהם צדקה"

חרם הצרכנים החרדי קיבל היום (ו') משנה תוקף: העיתון "יתד נאמן", ביטאון של דגל התורה, מפרסם הבוקר את דבריו של הרב חיים קנייבסקי מחשובי הרבנים בציבור הליטאי, על-פיהם אנשי הנהלת שפע שוק "תומכים בחילול שבת בפרהסיה ודינם כגויים ועל כן אין לקבל מהם צדקה". 

 

את הדברים אמר הרב קנייבסקי לגבאי קופת הצדקה ברמת בית שמש א', שמואל גרינמן ומרדכי אייזנשטיין וכן לרב השכונה, הרב שלמה זלמן פרלשטיין. זאת לאחר שהגיעו לבני ברק לביקור בבתיהם של שלושה מהרבנים החשובים המתגוררים בעיר, הרב אהרון לייב שטיינמן, הרב מיכל יהודה לבקוביץ' וכאמור הרב קנייבסקי.

 

הרבנים בירכו את הגבאים בשליחות הקודש "לדאוג למחסורם של אביוני העיר". במהלך הביקור בביתו של הרב קנייבסקי שאל הרב פרלשטיין את הרב קנייבסקי אודות ההסכם שנחתם בין גבאי קופת הצדקה של רמת בית שמש לבין הנהלת "שפע שוק". על פי ההסכם, על כל לקוח הרוכש את מוצריו בשפע שוק ומשתמש בכרטיס מועדון יועבר סכום של 3% מערך הקניה לטובת קופת הצדקה של רמת בית שמש. הסכם זה פועל כבר במשך שנים לטובת אביוני העיר ומסייע למשפחות העניות המתגוררות בה.

  

לאור קריאתה של ועדת הרבנים למען קדושת השבת בה יושבים נציגיהם של כלל הרבנים המובילים בציבור החרדי כי אין להתקשר בכל צורה ואופן עם עסקיו של איש עסקים דודי וייסמן ובכלל זה רשת המזון שפע שוק, מהמובילות במגזר החרדי, קבע הרב קנייבסקי כי הוא רואה בהנהלת שפע שוק כתומכת במחללי שבת, "ועל כן אין לקבל מהם צדקה ויש להפסיק לאלתר את ההסדר עמם".

 

הרב קנייבסקי בירך את גבאי הצדקה שלא יפגעו ודווקא בזכות שמירת השבת יזכו לברכה בפועלם למען עניי עירם. מנכ"ל שפע שוק, אורי קמינסקי, בחר שלא להגיב על הדברים ורק הוסיף כי "הרב קנייבסקי אומר משהו זה קודש קודשים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב קנייבסקי
המטרה. שפע-שוק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים