שתף קטע נבחר

נתניהו: רודפים אותי כדי שלא אשוב להנהגה

יו"ר האופוזיציה התייחס לתחקיר לפיו הוא ואשתו שרה הוציאו 131 אלף שקלים במהלך מסע הסברה בבריטניה תוך שחריגה לכאורה מכללי האתיקה ואמר כי הדיווח רצוף דברי כזב וסילוף מגמתי. "השהות בלונדון לא עלתה לישראל אפילו שקל אחד. את הוצאותיי הפרטיות שילמתי מכספי", אמר

יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, התייחס הלילה (א') לתחקיר ערוץ 10 לפיו הוא ואשתו שרה הוציאו 131 אלף שקלים במהלך מסע הסברה בבריטניה במהלך במלחמת לבנון השנייה, ואמר ל-ynet כי מדובר ברדיפה פוליטית שמטרתה למנוע ממנו לשוב לראשות הממשלה.  

 

"מה שיש כאן זו רדיפה פוליטית. רודפים אותי בניסיון למנוע מהליכוד וממני להגיע להנהגת המדינה כפי שרוצה רוב העם. הדיווחים של ערוץ 10 רצופים דברי כזב וסילוף מגמתי במגמה לפגוע בליכוד באמצעות פגיעה בי וברעייתי. במהלך הנסיעה פעלתי למען ישראל מבוקר עד ערב, במתן ראיונות, בפגישות עם עיתונאים ועם מנהיגים ועורכים - במטרה להדוף את התעמולה הערבית.

 

"השהות שלנו בלונדון לא עלתה לישראל אפילו שקל אחד ומומנה כולה על ידי ה"בונדס" והקהילה היהודית. את הוצאותיי הפרטיות שילמתי מכספי הפרטי. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה נגד ערוץ 10 שבה יוצגו העובדות ותיווכח חומרת השקרים והסילופים בדיווחים שלהם".

 

על פי תחקיר ערוץ 10, עלות שהותם של ח"כ נתניהו ורעייתו בשישה ימים וחצי של ביקור הסתכמה בכ-131 אלף שקל. על פי הדיווח, את עיקר הסכומים עבור מסע ההסברה, שהתקיים באוגוסט 2006, שילם ארגון יהודי שבראשו עומד מיליונר יהודי-בריטי, תוך חריגה לכאורה מכללי האתיקה של חברי הכנסת.

 

אתמול אמר ממלא מקום יו"ר סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, כי בכוונתו לשגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה כי יפתח בחקירה כנגד נתניהו לבירור נסיבות הפרשה. במכתב יטען חסון כי מן התחקיר והפרסומים שנלוו לו, "עולים חשדות כבדים לביצוע עבירות לכאורה על ידי נתניהו, בקשר ללפחות שתי נסיעות לחו"ל שביצע יחד עם רעייתו, האחת כשר אוצר והשנייה כיו"ר האופוזיציה.

 

"חוק המתנות המוכר היטב למר נתניהו מהסתבכות קודמת, אוסר על עובד הציבור בין אם הוא שר אוצר או יו"ר אופוזיציה לקבל מתנות בדמות תשלום הוצאות או טובות הנאה אחרות מגורמים פרטיים. מן הפרסומים עולה חשד כבד כי נתניהו לא למד שום לקח מאותה פרשה עגומה בעברו, וכשל בשני המקרים הללו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. שקרים וסילופים
צילום: אמיר כהן
מומלצים