שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: טלוויזיה LCD של סוני בגודל 40 אינץ'

  Bravia 40D3550 הוא מסך Full HD טוב, עם ניגודיות ועומק, מגוון חיבורים, תמיכה בפורמטי וידאו עדכניים

  דגם ה-KDL-40D3550 משתייך לסדרות החדשות של סוני, בגדלי 40 אינץ'. מדובר בטלוויזיה באבחנה מלאה (HD 1080p). המסך מעוצב כמסגרת ריבועית בגימור שחור. צדי המסך מעוטרים פס כסוף. מצד שמאל נראה כיתוב ה- Bravia, מתחתיו - על צד שמאל טור מדבקות אינסופי המתאר את שלל תכונות המסך.

   

  הרמקולים מצויים בפס התחתון, כפתור השילטה לעומת זאת, נמצאים על ראש המסך (מאחור) - נוח למדי עבור מי שעומד, אין צורך להתכופף בעבור שליטה. בצד שמאל, בסידור שהפך למקובל במסכים רבים, נמצאות כניסות וידאו מסוג קומפוזיט ו- S-Video, עם כניסת אודיו אנלוגית ויציאת קול לאוזניות.

   

   

  מאחור נמצאים שאר חיבורי המסך, המגוון נותן מענה לכל צרכי המשתמש: החל מכניסת אנטנה אנלוגית אנכרוניסטית, סלוט לכרטיס חכם (עבור שידור דיגיטלי), דרך כניסת וידאו קומפוננט, שתי כניסות HDMI (שתומכות בפורמטים האחרונים של 1080P/ 24) וכלה בשני חיבורי סקארט שמהווים את המענה העדיף עבור ממיר הכבלים והלוויין אשר אינם HD. נוסף על כך, יש גם כניסת מחשב VGA וכניסות אודיו אנלוגיות. 

   

  ציפוי המסך, בשונה ממסכי LCD רבים איננו מט אפרפר, אלא נוטה לצד המבריק, בסלון שלי הוא נטה לשקף מעט יותר מקורות אור אבל בעבור זה העביר פחות אור מתוך המסך ובכך הביא לשיפור ברמת השחורים בתמונה המוצגת.

   

  שלט רחוק

  השלט מעורר תחושות מעורבות: מצד אחד הוא צר ומרגיש קל אך איכותי.

   

  אבל סידור הכפתורים מבלבל מעט בהתחלה והכפתורים החשובים (כמו מעבר בין כניסות מכשירים ומעבר בין מצבי תמונה שונים) היו צריכים להיות גדולים ובולטים יותר.

   

  כניסת מחשב

  חיבור דרך HDMI מגלה תמיכה ב- NR (Native Rate), לצורך כך יש לעבור בתפריט ההגדרות למצב Full Pixel. במצב זה, התמונה ממחשב חדה וברורה ומאפשרת לעשות את כל הפעולות השכיחות כגון צפייה בסרטים, גלישה באינטרנט ועובדה על מסמכי טקסט ותמונות.

   

  אם מקור השידור כולל הפרעות בצד או מסגרת שחורה, ניתן לבחור במצב Full Pixel -1/-2 מה שמגדיל את התמונה במקצת ומסתיר את ההפרעות.

   

  שידורי טלוויזיה

  מצב Smart עושה עבודה טובה במתיחת תמונת 4:3 למצב 16:9 תוך שהוא חותך חלק מהשוליים העליונים והתחתונים אבל מפצה על כך במתיחה בעלת עיוות מינימלי.

   

  בכל מה שנוגע לעיבוד התמונה בשידורי טלוויזיה, המסך עושה עבודה טובה באופן כללי. בעזרת כיוון פרמטרים שונים כמו כמו Mpeg Noise Reduction ניתן להחליק רעשים בתמונה ולסנן חלק מההפרעות, כמו כן, הורדה של פרמטר החדות תביא לתמונה רכה יותר.

   

  החלק שלטעמי עושה עבודה פחות טובה הוא ה"סקיילר" שצריך במקרה הזה לבצע הגדלה של הרזולוציה (שמגיע במקור במקרה הטוב באיכות של 720X576 פיקסלים) לרמה של 1920X1080 פיקסלים, מה שמביא לתוצאה מזוגזגת לעיתיםץ.

   

  גם מנגנון ה-Deinterlacing (הסבר) מפספס לפעמים וגורם לתופעת הקוים הידועה במקומות ספציפים בתמונה, שימוש בחיבור HDMI (דרך ממיר HD) משפר את התמודדות עם Deinterlacing.

   

  אבחנה גבוה - High Definition

  מעבר לתכני High Definition מביא לתוצאה מרשימה בהרבה, החדות מצויינת (של רזולוציה טבעית בת 1920x1080 פיקסלים) והניגודיות הגבוהה של דגם זה תורמת לשחור אמיתי יותר ולהגדלת העומק בתמונה.

   

  נתחיל עם ג'יימס בונד ואהובתו אווה גרין בסרט "קזינו רויאל", הם מביטים זה בזה במבט אוהב, זווית הצילום הקרובה חושפת את כל יתרונות פורמט הבלורי באבחנה גבוהה: ניתן להבחין בפרטים הקטנים ביותר בסצינה, כל שערה ונמש בולטים לעין, הגוונים אמיתיים למראה, ניתן לראות היכן בדיוק אופרה השחקנית בסומק אדמדם והאם הצלליות מקיפות את עיניה בדיוק.

   

  מספר דקות לפני כן, פגש בונד, ג'יימס בונד את אויבו הגדול ולחץ את ידו לפני משחק הקלפים הגורלי. חליפות שני השחקנים כהות ומהוות אתגר לכל מסך, האם יצליח ה-LCD להציג חליפה עם שחור אמין מבלי להעלים את שאר הפרטים בבגד?

   

  במקרה של דגם 40D3550 השחור אכן עמוק וגם הפרטים נשארים בחלקם הגדול (קשה להבחין בכך בדוגמא המוקטנת), בעזרת כיול מוקפד ניתן להגיע לתוצאה טובה למדי המשללב את שתי הדרישות יחדיו.

    

  מעבר לסצינת הסיום בסרט חושף לעיני הצופה נוף יפייפה של אגם. המסך של סוני מדגים גווני כחול אמינים ולא נופל למלכודת של הצגת גווני כחול זרחניים אשר נראים מרשימים אך חוטאים לאמת המקור.

   

  צד המכונית השמאלי אשר חשוך בהשוואה לשאר חלקי התמונה המוארים שומר על חדות ופירוט בחלקיו הכהים ומציג שחור כהה בצוותא עם איזורי תמונה קרובים ובהירים.

    

  סרטים מצוירים באבחנה גבוהה עושים בדרך כלל רושם רב על הצופה במסך מתאים ואכן, הסרט The Wild הרשים בחדות ובצבעים, הניגודיות הגבוהה יחסית תרמה כאן לעומק בסצנות שהתרחשו בעומק הג'ונגל הירוק.

    

  מעבר חם לאולמות עסקי הבידור בארה"ב (הסרט "נערות החלומות", גירסת HD DVD) מדגים עומק וגוונים כהים, אך ניתן להבחין כאן כי חלק מהפירוט בתמונה (שיער הפאה שעל ראשי שלוש הנערות – זמרות) הוקרב לטובת שחור אמין ותחושה ניגודית גבוהה יותר בין החלקים המוארים לכהים.

   

  שותף טבעי לאבחנה גבוהה

  כבר משלב הכיול הדגים דגם 40D3550 טווח מרשים בין הצבע הלבן והשחור דרך מדרגות האפור בדרך. בתוך מדרגות הלבן עד לשחור הצליח המסך להשאיר על כנם את ההבדלים בין הגוונים השונים בשני קצוות הסולם. גם בשאר צבעי היסוד נצפו מדרגות גוונים מובחנות היטב.

   

  להבדיל ממסכי LCD רבים, לא מציף דגם זה את החדר באור מסנוור, כמות האור הנפלטת קטנה יותר ומביאה לתמונה רגועה באופיה (לא בוהקת) ובעלת אופי אשר נוטה לכיוון הקולנועי (במיוחד אם בוחרים במצב Cinema) עם שחורים אמינים בהשוואה.

   

  סוני כיוונו גבוה בתחום השחורים (עם ניגודיות דינמית של 16,000:1) ואכן הגיעו לתוצאה מצויינת בתחום זה (במיוחד בעולם מסכי ה-LCD).

   

  במסך קיימת אפשרות שליטה בפרמטר הגאמה – תוספת מבורכת של סוני אשר עוזרת לחלץ פרטים בחלקי התמונה הכהים, יש גם חיישן תאורה המשנה את בהירות התמונה בתגובה לתנאי התאורה המשתנים בחדר. זויות הצפיה של הפאנל, טובות מאוד וניתן בהחלט לשבת בזווית אל המסך ולצפות בהנאה מלאה.

   

  כיאה לחברה מובילת מחנה ה- Blu-ray, מצויד המסך בהכנה מלאה לפורמט HD זה, החל מכניסות HDMI תומכות התקנים האחרונים ועד לתמיכה בפורמט אותו מקדמת סוני: 1080P עם 24 תמונות בשניה - בדיוק כמו בקולנוע.

   

  יתרונות: איכות ב-HD, ניגודיות ועומק שחורים, מגוון חיבורים, תמיכה בפורמטי וידאו עדכניים, NR בחיבור מחשב.

   

  חסרונות: התאמת רזולוציה בעייתית בשידורי טלוויזיה רגילים (SD), שלט רחוק דורש הסתגלות.

   

  שורה תחתונה: בחירה טבעית למסך באבחנה גבוהה.

   

  ציון:

   

  מחיר: 13,990

  אחריות: שלוש שנים מישפאר

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים