שתף קטע נבחר

זירת הקניות

"שעת כדור הארץ": בתל אביב יאכלו לאור נרות

המסעדות, הברים ובתי הקפה בתל אביב הצטרפו ליוזמת "שעת כדור הארץ", יכבו את האורות ביום חמישי 27 במרס בשמונה בערב למשך שעה וגם יגישו תפריט מיוחד לאור נרות

ב-27 במרס בשעה 8 בערב תהיה תל אביב העיר הראשונה מבין כ-20 ערים בה יציינו את "שעת כדור הארץ" - שעה בה יתבקשו תושבי העיר לכבות את האורות, כדי להעמיק את ההכרה והמודעות בצורך להציל את כדור הארץ מהסכנה הגוברת של פליטת גזי חממה. גם מוסדות הציבור בעיר, ומספר רב של חברות עסקיות כבר הבטיחו את השתתפותם ביוזמה, והודיעו כי יכבו את האורות במשרדיהן.

 

כעת, גם המסעדות, בתי הקפה והברים הרבים בתל אביב נרתמות לפרויקט. באותו ערב, בין 8 ל-9, יכבו בתי העסק את רוב האורות, וגם יגישו לסועדים ולאורחים תפריטים מיוחדים באווירה רומנטית לאור נרות.

 

היוזמה לצרף את המסעדות לפרויקט התממשה בסיוע אתר המסעדות REST שפנה ל-1,654 המסעדות הרשומות בו לקחת חלק בקמפיין. חלק מהמסעדות כבר תלו את הפוסטר המצהיר "גם אני מכבה את האור".

 

מנכ"ל איגוד המסעדות, בתי הקפה והבארים בתל-אביב-יפו, רונן ארדיטי, אמר: "בתור חלון הראווה של חיי הלילה של תל-אביב אני משוכנע כי ההצטרפות ל'שעת כדור הארץ' תמשוך למסעדות, בתי הקפה והבארים בעיר קהל רב של אנשים, שירצו בדרך זו להביע את תמיכתם בנושא שמירת משאבי הסביבה. ארוחות לאור נרות אינן רק רומנטיות יותר, הן יכולות להיות דווקא האור בקצה המנהרה בדרך לחיסכון באנרגיה למען העתיד של כולנו".

 

יוזמי "שעת כדור הארץ" בישראל, ובראשם עיריית תל אביב, ציינו כי המטרה בפרויקט אינה חיסכון בחשמל - שכן מדובר בחיסכון זעום - אלא ההוכחה כי בכוחם של אנשים בודדים להרתם למשימה גדולה ומשותפת: חיסכון באנרגיה כדי להקטין את צריכת החשמל ופליטת המזהמים לאוויר.

 

"שעת כדור הארץ" הראשונה התקיימה אשתקד בסידני, אוסטרליה. האורות בסמליה של העיר - בית האופרה וגשר הנמל - כבו למשך שעה, וכך עשו גם עשרות גורדי השחקים ורבבות בתי האב בעיר.

 

ההצלחה הגדולה של היוזמה הובילה להפיכתה לפרויקט כלל עולמי: השנה ישתתפו בקמפיין יותר מ-20 ערים ברחבי העולם - באוסטרליה, צפון אמריקה, אירופה ואסיה. תל אביב היא העיר היחידה במזרח התיכון ששותפה לקמפיין ובשל השבת תקיים את כיבוי האורות לפני כולן - ביום חמישי, 27 במרס, בשעה 8 בערב.

 

שעת כדור הארץ היא יוזמה של עיריית תל אביב בה שותפים ארגון "חיים וסביבה", קהילת תל אביב של החברה להגנת הטבע, משרד הפרסום גלר-נסיס, "ידיעות אחרונות" ו-ynet
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בודדים שמצטרפים למשימה משותפת. שעת כדור הארץ
מומלצים